31. října 2016 6:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Slavný portorický boxer zbil nejprve svého soupeře a poté také jeho trenéra

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Juanma Lopez vystartoval na trenéra svého soupeře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juanma Lopez vystartoval na trenéra svého soupeře. | foto: youtube.com

SAN JUAN Tak tohle se portorickému boxerovi Juanu Manuelu Lopezovi moc nepovedlo. Knockoutérská hvězda v noci na neděli dokázala zdolat krajana Wilfreda Vazqueze Jr., poté se ale místo slavení pustil do jednoho trenéra svého soupeře Alberta Rivery.

Ti dva se opravdu neměli a nemají rádi. Šest let kolem sebe našlapovali, než se konečně postavili proti sobě do jednoho ringu. Dlouholetá nenávist ale neeskalovala pouze na tiskové konferenci a pak při samotného duelu – který mimochodem nabídl skutečnou válku dvou skvělých bojovníků, ale přenesla se i do dění poté.

Ve chvíli, kdy Juanma Lopez začal slavit svůj knockoutový triumf v závěru jedenáctého kola, vstoupil do ringu jeden z členů týmu zbitého Vazqueze Jr. Dle dostupných záběrů nikoliv kvůli provokacím, ale čistě proto, aby šel pomoct svého svěřenci ležícímu v provazech.

Jenže Lopez si celou situaci vyložil po svém, na trenéra vlétl a střihl si s ním zhruba pětivteřinovou ostrou pěstní výměnu, než oba roztrhli členové vítězného týmu. A zatímco se Lopez s „oživlým“ Vazquezem okamžitě objímal, jeho trenér na něj i nadále působil jako červená na býka.

Až později třiatřicetiletý rodák z Rio Piedras vysvětlil, proč tak vybouchl. „Řekl mi, že ‚sere na moji‘ matku,“ vysvětloval na sociálních sítích levoruký knockoutér, který se kromě toho pochlubil i svoji novou přítelkyní Glorimarou. Kdo nakonec ponese za situaci incident, o tom rozhodne portorický boxerský svaz, jehož předseda German Colberg sledoval celé dění z první řady pod ringem.

Každopádně již v ringu bývalý dvojnásobný mistr světa dvou váhových divizí zakopal společně se svým o rok mladším rivalem dlouholetou válečnou sekeru. „Toto byla válka mezi mnou a Vazquezem. Já ji vyhrál a tím to končí. Nemám nepřátelé. Jen konkurenty. Vazquez byl jedním z nich, ale já ho porazil a je konec. Prosím, uklidněme se, jsou tu mezi vámi i moje děti. Vazquezovi přeji jen to nejlepší,“ krotil s mikrofonem v ruce Juanma vášně, které sám eskaloval.

Encantado con la belleza de mi novia Glorimar

Fotka zveřejněná uživatelem juanjuanmalopez (@juanjuanmalopez),

„Jsem na sebe hrdý, protože jsem nechal v ringu všechno. Prohrál jsem, ale padl jsem s lepším boxerem,“ přidal svůj názor Vazquez, který poté potvrdil, že jeho profesionální kariéra je definitivně u konce.

To jeho přemožitel naopak přiznal, že by se rád utkal s Mexičanem Abnerem Maresem, Kubáncem Yuriokisem Gamboou, nebo potřetí s dalším mexickým bijcem Orlandem Salidem, který jej v letech 2011 a 2012 dvakrát zdolal před limitem.

Snad se další jeho kariéra už skutečně obejde bez podobných výbuchů emocí, které do profesionálního ringu nepatří.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.