27. června 2017 15:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO XFN: Za pár vteřin zbitý kontroverzní kulturista, parádní bitvy ‚Číňanů‘ i charita

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
XFN 3: kontroverzní kulturista Filip Grznár po nakládačce od Charlese Andradeho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy XFN 3: kontroverzní kulturista Filip Grznár po nakládačce od Charlese Andradeho. | foto: czechfighters.cz

PRAHA Nedělní večer v hale Královka patřil tvrdým hochům v oktagonu, kteří se zde představili v rámci galavečera XFN 3. A bylo se rozhodně nač dívat.

Nakonec sice pouze osm duelů, přesto se už od druhého bylo nač dívat. Neporažené talenty Denis „Malý Číňan“ Poborský a Aziz Dauliatov předvedli strhující patnáctiminutový souboj dvou šikovných lehkých vah, ve kterém snad nebylo hluché místo.

Po fantastickém prvním kole od Dauliatova převzal v tom druhém dominanci Poborský, ale ani jemu nevydržela celou pětiminutovku. A v posledním dějství si oba mladíci definitivně hrábli na dno svých sil. Duel, kterému by možná ze všeho nejvíce slušela remíza, skončil triumfem Poborského 2-0 na body.

Následné setkání mezi Tomášem Kvapilem a Jakubem Dykem v pérové váze ukončil prvně jmenovaný ve druhém kole a celá hala Královka se tak už mohla těšit na další vrchol – do jedné klece opět po třech letech zavřeli promotéři Jaroslava „Jukeboxe“ Pokorného a jeho jmenovce „Číňana“ Poborského.

Bitva jako řemen, ve které se bojovalo jak na zemi, tak v postoji. Ve které byl prvně jmenovaný už v prvním dějství blízko triumfu, jenže jeho páčení ukončil klakson oznamující přestávku. Nakonec se stejně jako před třemi lety v Karlových Varech šlo na body. A stejně jako tehdy zvítězil Pokorný, který přišel do oktagonu s dětmi bojujícími s rakovinou a které je podpořil také po svém triumfu.

„Mám tě rád kámo, díky za zápas, užil jsem si to,“ poklonil se svému přemožiteli i velezkušený Poborský, který tak nedokázal navázat na triumf svého syna ze čtvrtého souboje večera a senzačního vítězství nad Františekem Fodorem na posledním galavečeru Oktagon 2.

S ukončením souboje v prvním kole naopak neměl potíž Daniel Brunclík, který nedal Chorvatovi Gordanu Zoricovi sebemenší šanci na úspěch.

Před limitem slavila také česká hvězda scény K-1 Matouš Kohout, který při své premiéře v MMA zdolala Tomáše Fialu svými tvrdými údery ve třetím kole. I tady ale šlo o parádní bitvu, ve které Kohout úřadoval především svými pažemi, koleny a kopy, čímž také nakonec protivníka udolal, ten mu naopak několikrát řádně zapotil na zemi a pákovými technikami.

Dalším v pořadí měl být souboj mezi Petrem Ondrušem a Tomášem Penzem, jelikož ale druhý jmenovaný po vážení zkolaboval, duel byl raději kvůli obavám o jeho zdravotní stav zrušený. A tak rozehrál „Píno“ jiný duel – ten s Karlosem „Terminátorem“ Vémolou. Oba si za posledních 48 hodin stihli vyměnit zdravice jak v kleci na Královce, tak přes sociální sítě. A zatím se dá říct, že lehce na body vede Ondruš.

Jisté ale také je, že jejich duel naplánovaný na 7. prosince na další turnaj XFN bude mít všechno, co k tomuto patří. A že jejich hecování zatím nikterak nevybočilo z vymezených hranic, díky čemuž dělají svému budoucímu setkání parádní propagaci.

V předposledním souboji večera se představil Uzbek žijící v Praze Machmud Muradov proti Chorvatovi Zoranu Dodovi. Ve hře byl titul ve střední váze XFN a také velká výzva směrem k budoucnosti pro prvně jmenovaného, pokud by zvítězil (o tom více v rozhovoru s Muradovem dnes navečer).

Sedmadvacetiletý Muradov, který na posledním XFN prohrál s Davidem Ramiresem kvůli zlomenině klíční kosti, předvedl v Královce vynikající, vyzrálý výkon. Také on byl blízko konci souboji v závěru prvního dějství, když krásným úderem na solar svého protivníka „vypustil“, ten ale ukázal obrovskou bojovnost a přežil jak následný tlak, tak i další dvě pětiminutovky permanentního bití.

„Byl to skvělý galavečer, užil jsem si ho. Děkuji moc organizátorům XFN, že jsem mohl na tomto galavečeru zápasit. Vím, že mohu bojovat ještě lépe, ale neměl jsem svůj den. Jsem ale rád, že jsem dokázal vývoj kontrolovat a vyhrát,“ řekl Lidovky.cz Muradov po zápase.

To ale nebylo ještě ani zdaleka konec. Po třech porážkách v řadě a po téměř čtyřech letech se v Česku představil Viktor Pešta, který v lednu ukončil svoje účinkování ve slavné UFC. A soupeř nakonec nebyl žádný „nazdárek“ na vylepšení bilance – polský „medvěd“ Michael „Masakra“ Kita šel do souboje sice coby náhradník, přesto byl u bookmakerů favoritem.

XFN 3: Jaroslav Pokorný s malým pacientem jedné z pražských onkologií.
XFN 3: Jaroslavové Poborský (vlevo) a Pokorný po svém zápase.

A v prvním kole to byla velká oťukávaná a přetlačovaná o každý centimetr oktagonu. Do druhého nastoupil Kita skvěle a v jednu chvíli dokázal dostat Peštu do škrcení. Naštěstí pro domácí naději se mu jej ale nepovedlo dotáhnout, rodák z Příbrami se následně dostal pro své oblíbené pozice „krucifix“, ve které dvě minuty rivala demoloval, aby jej poté v kleče ukončil.

„Byl to strašně těžký soupeř, jeden z mých nejtěžších v kariéře. I s ohledem na fakt, že přišel místo původně plánovaného a byl rozhodně těžším protivníkem než Chorvat Ivo Cuk,“ pronesl Pešta po zápas. „Po vyhraném souboji se vždy probouzí lépe, jsem rád, že jsem ho porazil, navíc poté, co jsem měl duel de facto celý pod kontrolou,“ dodal.

XFN 3: výsledky galavečera.

XFN 3: výsledky galavečera.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz