25. srpna 2018 20:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Volebalistky prohrály potřetí v kvalifikaci na ME, šance na postup však stále žije

Kvalifikační volejbalové utkání na ME žen: ČR - Švédsko, 15. srpna 2018 v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvalifikační volejbalové utkání na ME žen: ČR - Švédsko, 15. srpna 2018 v... | foto: ČTK

České volejbalistky uzavřely letošní část kvalifikace mistrovství Evropy porážkou 2:3 v Estonsku. V tabulce skupiny E jsou svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera před lednovými zápasy s jednou výhrou ze čtyř utkání na třetím místě, postup si už zajistilo stoprocentně úspěšné Finsko. Na šampionát se dostane i celek z druhé pozice.

Estonky ve středu v Jablonci nad Nisou podlehly hladce 0:3, ale v domácím prostředí v Tallinnu nastoupily se zjevnou touhou po odplatě. Hostující tým v prvním setu záhy ztratil kontakt a po sérii chyb na příjmu prohrál rozdílem deseti bodů.

Ani začátek druhé sady se českým reprezentantkám nepovedl a musely dotahovat šestibodovou ztrátu. Při podání Havelkové se jim podařilo otočit na 21:20, měly i setbol, ale Estonky se ubránily a následně se v útoku dvakrát neprosadila Mlejnková.

Na nahrávku pak místo Šmídové nastoupila Valková a Češky začaly třetí set čtyřbodovou sérií, o náskok však přišly a v koncovce čelily mečbolu. Tentokrát ale po útoku středem sítě, esu Orvošové a bloku vyhrál 26:24 český výběr.

To hostující volejbalistky nastartovalo a čtvrtý set po blokařské smršti jasně ovládly. V tie-breaku je při skóre 13:11 dělily od důležitého vítězství dva míče, ale domácí celek se tříbodovou sérií protlačil k mečbolu a za stavu 15:14 ukončila zápas tvrdým útokem Miilenová. Pommerovy svěřenkyně tak už potřetí získaly bod za pětisetovou prohru, rozhodujícím kritériem v tabulce je ale počet vítězství.

Zbytek kvalifikace ME se odehraje v lednu. Český tým nastoupí doma proti Finsku a na závěr bude hrát ve Švédsku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!