Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kickboxer bránil dívky před útočníky v Kolíně. Policie jej ale poslala do vězení

Sport

  17:30
KOLÍN NAD RÝNEM/PRAHA - Pracuje sice jako vrátný, dřív se však Chorvat Ivan Jurčevič živil jako profesionální kickboxer, který získal pět titulů mistra světa. Proto během silvestrovského řádění násilníků v Kolíně nad Rýnem neváhal použít své zkušenosti a sám ubránil několik žen před čtyřmi sexuálními útočníky. Poděkování od policie se však nedočkal, naopak byl o dva dny strážci zákona za udržování pořádku v ulicích zatčen.

Ivan Jurčevič využil i své zkušenosti z armádního komanda. foto: Facebook

LÉKO: Násilí na ženách v Kolíně. Proč Femen a Pussy Riot mlčí?

Je to chlap jako hora. Měří 213 centimetrů, váží 130 kilogramů. Není proto divu, že se vrátný kolínského hotelu Excelsior, který leží poblíž hlavního náměstí svatého Petra, se vydal na pomoc několika ženám.

„Nejdříve se několik dívek snažilo u nás schovat. Samozřejmě jsem jim v tom nebránil,“ přiznal 44letý Jurčevič Daily Mailu.

„Některé ženy z našeho hotelu si ještě předtím šly v průběhu večera zapálit před recepci a byly obtěžovány. Tak jsem jim musel domluvit, aby je nechali být,“ uvedl mohutný vrátný.

Hrozili mi, že se vrátí a zabijí mě

Pak se ale čtyři muži vydali přímo do hotelu za dvěma ženami, které se tam také chtěly schovat.

„Byly to nejspíše bankovní úřednice, neměly na sobě nic vyzývavého, prostě džíny a kabáty, a prosily mě, abych je ochránil,“ vzpomínal na tři týdny starý útok Jurčevič.

„Ti čtyři mladíci kolem dvaceti let mi říkali, že jsou to jejich ženy, ať se do toho nepletu. Ten nejhlasitější z nich na mě dokonce vystartoval s rozbitou flaškou v ruce,“ doplnil.

Zveřejnil(a) Ivan Jurcevic dne 16. srpen 2015

Někdejší kickboxer se proto rozhodl využít svých zkušeností z ringu.

„Sundal jsem ho kopancem do hrudníku. Druhý dopadl stejně po úderu pěstí. Třetí se zmohl jen na to, že si přetáhl prst přes krk a se slovy, že se vrátí a zabijí mě, společně s tím posledním utekl.“

Kolínský hrdina skončil ve vězení

Jurčevič se proto diví, jak se muži, kteří přijeli v srpnu do Německa jako uprchlíci, nyní v novém domově chovají.

„Co ti lidé předváděli, bylo ostudné. Před čtyřmi měsíci jsme je tady vítali, nyní byla jejich pověst zničena těmito chlípnými a opilými ubožáky, kteří nemají žádnou úctu k Německu a našim ženám.“

Někdejší člen chorvatského armádního komanda poté vyšel na ulici a pomohl další z žen přejít náměstí až k autu, ve kterém na ni čekal její manžel.

Zásah německé policie (ilustrační snímek).
Ke zvýšení počtu útoků podle sociologa Hoffmanna přispělo hnutí Vlastenečtí...

Ta potom Jurčevičovi poděkovala ještě jednou na facebookovém profilu, díky němuž se mu začalo říkat Kolínský hrdina.

Díků od ochránců zákona se ale nedočkal. Dva dny poté se totiž přidal k občanským hlídkám, tedy jakési civilní stráži, za což byl zatčen.

„Od bezpečí v ulicích je policie, nikoliv občanské hlídky,“ uvedl nový policejní šéf v Kolíně Erich Rettinghaus, který však přiznal, že nebylo v silách policistů násilníky zvládnout.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat