Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Všechno je jinak. Zmatený Fury kariéru neukončil, chtěl si jen vystřelit z médií

Sport

  15:00aktualizováno  17:46
LONDÝN/PRAHA - Boxerský mistr světa v těžké váze Tyson Fury oznámil konec kariéry, několik hodin poté to však popřel. Osmadvacetiletý Brit měl obhajovat své tituly organizací WBO a WBA proti Ukrajinci Vladimiru Kličkovi, kterého loni v listopadu senzačně porazil, ale již dvakrát odvetu zrušil kvůli zdravotním potížím. Navíc čelí podezření z dopingu a hrozí mu, že o mistrovské pásy přijde.

Tyson Fury ohlásil ukončit kariéru. foto: MAFRA

„Box je nejsmutnější věc, které jsem byl součástí. Hromada sr**ek. Jsem ten největší, ale také končím kariéru,“ uvedl osmadvacetiletý v pondělí odpoledne Brit, jemuž hrozí, že kvůli podezření z dopingu o oba mistrovské pásy přijde.

Ještě v pondělí večer však uvedl opět na Twitteru, že nekončí, protože si chtěl jen vystřelit z médií.

Fury, který vyhrál všech 25 zápasů v profesionálním ringu, však o několik hodin později na stejné sociální síti uvedl, že výrok o konci kariéry byl jen žert.

„Ha ha ha ha, mysleli jste si, že se Cikánského krále zbavíte tak lehce! Já tu ale zůstávám, ať media chtějí, nebo ne,“ napsal na twitteru.

Vladimir Kličko na tiskovce, které se Tyson Fury nezúčastnil.
Tyson Fury na fotomontáži z filmu Scarface.

K odvetě s Kličkem měl nastoupit již 9. července, Fury ji ale kvůli zranění kotníku zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, ale na konci září Fury utkání znovu odvolal.

Vzhledem k tomu, že v listopadu uplyne rok od duelu s Kličkem, hrozí Furymu ztráta mistrovských pásů i z tohoto důvodu.

„Až se uzdravím, budu hájit to, co je mé - trůn těžké váhy,“ uvedl Fury v druhé sérii dnešních kontroverzních tweetů.

Na konci října Furyho čeká slyšení před antidopingovou agenturou kvůli pozitivnímu testu na steroidy, které u něho kontrola objevila vloni v únoru. Podle nedávných zpráv měl loni v září pozitivní nález také na kokain.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...