Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tyson Fury nepřekvapuje, přirovnává se k drogovému bossovi

Sport

  17:10
Praha - Svou typickou reakci na obvinění z braní drog předvedl boxer Tyson Fury. Do médií se totiž dostala zpráva, že byl pozitivně testován na kokain. A on neváhal sám sebe přirovnat k Tonymu Montanovi, fiktivnímu drogovému bossovi.

Tyson Fury na fotomontáži z filmu Scarface. foto: Twitter Tysona Furyho, @Tyson_Fury

Fakt, že byl duel Furyho s Vladimírem Kličkem už podruhé odložen, vzbudil mezi veřejností obrovskou vlnu nevole. Až v pátek odpoledne vydal novinku novinář Dan Rafael, který získal informace od Nezávislé antidopingové kanceláře pro box a bojové sporty.

Fury měl být 22. září pozitivně testován na kokain.

Od momentu, kdy bylo oznámeno, že byl duel odložen, Fury mlčel. Až v sobotu odpoledne umístil na svůj Twitter fotku. Na ní sedí v křesle a před ním leží velká hromada bílého prášku. U fotky je navíc velmi kontroverzní hashtag - Tysonmontana.

Ten, a vlastně i celá fotka, se vztahují k filmu Scarface, ve kterém si Al Pacino zahrál drogového bosse Tonyho Montanu. Montana se chce ve filmu dostat až na vrchol drogového průmyslu, což se mu i podaří. Jenže nakonec ztratí všechny kolem sebe a je rozstřílen na balkonu svého sídla.

Paralela je tedy jasná. Fury se dostal na vrchol, bude nyní následovat jeho pád?

Autoři: