1. října 2016 13:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Smrt po K.O. Po první porážce v kariéře skotský boxer zemřel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Boxer Mike Towell zemřel po souboji s Dalem Evansem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boxer Mike Towell zemřel po souboji s Dalem Evansem. | foto: Twitter Ringnews24

Praha/Glasgow Smrt se sportu opět nevyhnula, boxer Mike Towell během páteční noci zemřel. Ač byl v péči lékařů, jeho život se už zachránit nepodařilo. Těžká zranění v oblasti hlavy utrpěl v rámci čtvrtečního boxerského zápasu ve skotském Glasgow.

Souboj pětadvacetiletého Towella s Dalem Evansem byl ukončen po pěti kolech. „Železného Mika“, jak zněla přezdívka skotského boxera, odnesli z ringu na nosítkách, a ihned ho odvezli do městské nemocnice.

Smrt byla později potvrzena Towellovým týmem.

Na bojovníka nezapomněli jeho kolegové z klubu St. Andrews. Dle jejich vyjádření bude Towell „navždy v jejich srdcích.“

„Jsem naprosto zničený smrtí Mika Towella. Všechny naše myšlenky jsou nyní s jeho rodinou a jeho přáteli,“ řekl k celé situaci promotér boxerského večera Eddie Hearn.

„Říkala jsem si, že bude jednodušší napsat jeden status, než odpovídat na všechny zprávy, které mi chodí. Děkuji za projevenou soustrast. Mike měl závažná krvácení a otoky na mozku. V posledních týdnech si stěžoval na bolesti hlavy, ale my jsme to přičítali migrénám a stresu ze zápasu. Teď jsem si prožila nejdelších 24 hodin života,“ napsala Towellova partnerka Chloe Rossová na Facebook.

Towell po sobě zanechal syna Rocca. „Mé dítě ztratilo otce, ale jednou bude moci být pyšné na to, čeho jeho otec dosáhl. Část Mika se mnou zůstala ve formě Rocca, toho ale boxovat rozhodně nenechám,“ doplnila Rossová.

Do čtvrtka byl Mike Towell neporažen. Vybojoval jedenáct výher a jednu remízu, než přišel osudný zápas s Dalem Evansem.

Jan Krejcar, Lidovky.cz
  • 1Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.