Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smrt po K.O. Po první porážce v kariéře skotský boxer zemřel

Sport

  13:00
Praha/Glasgow - Smrt se sportu opět nevyhnula, boxer Mike Towell během páteční noci zemřel. Ač byl v péči lékařů, jeho život se už zachránit nepodařilo. Těžká zranění v oblasti hlavy utrpěl v rámci čtvrtečního boxerského zápasu ve skotském Glasgow.

Boxer Mike Towell zemřel po souboji s Dalem Evansem. foto: Twitter Ringnews24

Souboj pětadvacetiletého Towella s Dalem Evansem byl ukončen po pěti kolech. „Železného Mika“, jak zněla přezdívka skotského boxera, odnesli z ringu na nosítkách, a ihned ho odvezli do městské nemocnice.

Smrt byla později potvrzena Towellovým týmem.

Na bojovníka nezapomněli jeho kolegové z klubu St. Andrews. Dle jejich vyjádření bude Towell „navždy v jejich srdcích.“

„Jsem naprosto zničený smrtí Mika Towella. Všechny naše myšlenky jsou nyní s jeho rodinou a jeho přáteli,“ řekl k celé situaci promotér boxerského večera Eddie Hearn.

„Říkala jsem si, že bude jednodušší napsat jeden status, než odpovídat na všechny zprávy, které mi chodí. Děkuji za projevenou soustrast. Mike měl závažná krvácení a otoky na mozku. V posledních týdnech si stěžoval na bolesti hlavy, ale my jsme to přičítali migrénám a stresu ze zápasu. Teď jsem si prožila nejdelších 24 hodin života,“ napsala Towellova partnerka Chloe Rossová na Facebook.

Towell po sobě zanechal syna Rocca. „Mé dítě ztratilo otce, ale jednou bude moci být pyšné na to, čeho jeho otec dosáhl. Část Mika se mnou zůstala ve formě Rocca, toho ale boxovat rozhodně nenechám,“ doplnila Rossová.

Do čtvrtka byl Mike Towell neporažen. Vybojoval jedenáct výher a jednu remízu, než přišel osudný zápas s Dalem Evansem.

Autoři: