Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyberte NEJ sportovce. Do konce SEMIFINÁLE zbývají 2 dny

Sport

  12:00
PRAHA - Už jen dva dny zbývají do chvíle, kdy se definitivně uzavře první kolo hlasování čtenářů Lidových novin a serveru lidovky.cz o nejlepšího sportovce uplynulého desetiletí. Favorité se rýsují, ale stále je o co hrát. Nedvěd, Jágr, Šebrle, Neumannová, Horáková a Sáblíková.

Sportovec_století foto: Lidovky.cz

To je podle čtenářů Lidových novin a serveru lidovky.cz zatím šestice, která by neměla chybět ve finále ankety o nejlepšího sportovce uplynulého desetiletí.

V anketě můžete hlasovat ZDE!

"Dokázal toho strašně moc. Je příklad pro všechny mladé kluky, jak by měli ve fotbale pracovat. Nebyl žádné zázračné dítě, ale ukázal, že se dá buldočí vůlí, mentalitou a povahou vypracovat na nejlepšího hráče světa," řekl LN na adresu Pavla Nedvěda předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

A podobný názor mají i tipující. Bývalá hvězda Juventusu Turín a české reprezentace zatím vede pořadí nejlepších fotbalistů s téměř pětatřicetiprocentním náskokem před brankářem Petrem Čechem. Třetí Vladimír Šmicer už ztrácí skoro padesát procent.

Bezkonkureční Jágr
Jaromír Jágr bojuje o kotouč.
Ještě větší náskok má v anketě o nejlepšího hokejistu Jaromír Jágra. Slavnou "osmašedesátku" zatím vybral každý sedmý tipující z deseti. Brankáři Hašek s Vokounem, kteří se perou o druhé a třetí místo se pohybují mezi šesti až osmi procenty.

"On není jen hokejistou desetiletí, ale nejméně půlstoletí," složil Jágrovi poklonu současný reprezentační trenér Alois Hadamczik.

Horáková zatím poráží kanonýra Jíchu
Česko - USA (Horáková s cenou pro nejlepší hráčku turnaje).
Silnou pozici, kolem padesáti procent popularity mají i Kateřina Neumannová mezi lyžaři, Roman Šebrle mezi atlety a Martina Sáblíková v kategorii ostatních sportů.

Jen mezi sportovci kolektivních sportů to stále vře. Nedávná nejlepší basketbalistka světového šampionátu Hana Horáková drží jen sedmiprocentní náskok před možná nejlepším házenkářem současnosti Filipem Jíchou.

I pořadí na dalších místech je ale důležité. Do finále sice postoupí jen sportovci na prvních pozicicích, ti na druhých a třetích příčkách ale ještě mají šanci na celkové umístění. Postoupí totiž do dvanáctičlenného PLAY-OFF, ze kterého nejlepší čtveřice doplní finálovou desítku nejlepších českých sportovců pevní dekády nového století.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...