Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Žádný Federer, žádný Nadal. Každý chce vidět zápas Sereny Williamsové s Andym Murrayem

Sport

  12:10
LONDÝN - S umístěním jejich zápasu pořadatelé vyčkávali. Tajně věřili, že by se ostře sledovaný zápas smíšené čtyřhry mohl odehrát na největším dvorci areálu ve Wimbledonu. Povedlo se. O jeden z vrcholů sobotního večera se postarali Andy Murray a Serena Williamsová. Hvězdný pár bavil diváky na centrálním kurtu. A postoupil.

Serena Williamsová vtipkuje s Andym Murrayem. foto: Reuters

Větší pozornost si smíšená čtyřhra pravděpodobně nikdy nevysloužila. 

Vždyť na očekávaný duel Sereny Williamsové, jež na trávu nastoupila po boku britského sportovního klenotu Andyho Murrayho, se fanoušci těšili už čtyři dny před jeho vypuknutím.

A pořadatelé je poté pořádně napínali.

Souboj hvězdného páru s duem Mias-Guarachiová naplánovali v programu na večer. 

Dvorec však předem neurčili; duel si totiž vysloužil speciální přívlastek, který zaručuje pořadatelům, že v případě hladkého průběhu mohou zápas přemístit na jeden z největších kurtů areálu.

A tak se nakonec také stalo. Zatímco na kurtu číslo 1 v pětisetové bitvě mužské dvouhry zápolil domácí Daniel Evans s Portugalcem Sousou, po centrálním dvorci spolu pobíhali držitelé celkem 26 grandslamových trofejí.

„Cítila jsem velký tlak,“ přiznala po výhře 6:4 a 6:1 americká tenistka. „Říkala jsem si: Panebože, musím hrát výborně, vždyť tenhle zápas je strašně sledovaný,“ doplnila Williamsová, 23násobná grandslamová vítězka.

To její parťák prožíval lehce opačné pocity. Na centrální dvorec v All England Clubu se vrátil po dlouhých 724 dnech. Právě tady Andy Murray v letech 2013 a 2016 zdvihl wimbledonskou trofej pro vítěze mužské dvouhry.

„Užil jsem si to. Bylo skvělé, že se mohu vrátit na centrkurt a zrovna po boku Sereny,“ líčil Murray reportérům po postupu do druhého kola.

Že Brit naskočí do smíšené čtyřhry po boku tenisové superstar, oznámil manažer Murrayho až čtyři dny před úvodním kláním. Zpočátku tak na tenisovém pažitu spolupráce drhla. A to i navzdory předem domluveným signálům.

„Nakonec jsme je vůbec nepoužili,“ přiznal Murray.

„Ale možná bychom v dalším kole měli,“ reagovala s úsměvem Williamsová.

Americká hvězda kromě smíšené čtyřhry nadále bojuje v ženském pavouku dvouhry. V pondělí sedminásobná vítězka Wimbledonu vyzve v boji o čtvrtfinále Španělku Suárezovou-Navarrovou.

Naopak Murray, který v zimě podstoupil další operaci bolavé kyčle, před domácím publikem hraje pouze ve čtyřhrách. V té mužské vypadl s Francouzem Herbertem ve druhém kole.

Naději na vytoužené vítězství ve Wimbledonu tak 32letý Skot živí už pouze vedle Sereny Williamsové.

Autor: