Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Záhrobská ve slalomu nečekaně propadla

Sport

  13:26
LIENZ - Úřadující mistryně světa Šárce Záhrobské se v závodě Světového poháru v rakouském Lienzu nedaří. Česká lyžařka vyjde bodově naprázdno i v dnešním slalomu Světového poháru, v němž stejně jako v pátek v obřím slalomu nepostoupila do druhého kola.

Šárka Záhrobská foto: Enrico SchiaviČTK

V její parádní disciplíně se české závodnici stalo vůbec poprvé v kariéře, že dokončila první kolo a nevešla se do první třicítky. Záhrobská startující s číslem 1 obsadila až 37. místo se ztrátou 3,26 sekundy na nejrychlejší Chiaru Costazzaovou z Itálie.

Pro Záhrobskou znamená neúčast ve druhém kole slalomu výjimečný výpadek. V posledních deseti závodech v této disciplíně byla vždy nejhůře osmá, nebodovala naposledy v březnu 2005 ve švýcarském Lenzerheide, kde nedokončila druhé kolo.

Do elitní třicítky se naopak vešla Eva Kurfürstová, která s vysokým číslem 60 zajela dvaadvacátý čas. O možnost bodovat tak připravila druhou ženu Světového poháru Američanku Julii Mancusovou, která klesla na 31. místo. Třetí Češka Michaela Smutná první kolo nedokončila.

Costazzaová vede o 39 setin před Francouzkou Sandrine Aubertovou, třetí je domácí Nicole Hospová o 41 setin zpět. Druhé kolo začne ve 13:15.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!