2. května 2008 15:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zápas se nedohrál kvůli kostce ledu

Fanoušci Bocy čekají na start zápasu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bocy čekají na start zápasu. | foto: ČTK

BUENOS AIRES Kvůli kostce ledu byl předčasně ukončen středeční zápas Poháru osvoboditelů mezi Cruzeirem a domácí Bokou Juniors. Kousek ledu, který navíc přiletěl z nejdražších VIP lóží na stadionu, zasáhl asistenta rozhodčího a způsobil mu tržnou ránu na hlavě.

Duel byl ukončen minutu před koncem za stavu 2:1 pro Boku.


"Je to velká ostuda. Lidé ve VIP lóžích by měli být příkladem ostatním. Víme, že led přiletěl odtamtud, protože nikde jinde na stadionu tak velké kostky nejsou," řekl prezident klubu Pedro Pompilio. Podle něj navíc bude těžké najít viníka, protože bezpečnostní kamery VIP lóže nezabírají. "Nepředpokládali jsme, že by zrovna tam mohly vzniknout potíže. Proto doufáme, že ostatní fanoušci nám pomohou toho člověka, který zostudil jejich klub, najít," dodal.


Podle jihoamerických zvyklostí by měl podle agentury Reuters za těchto okolností zůstat v platnosti výsledek dosažený na hřišti, Boce však hrozí zavření stadionu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!