Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápisník Petra Nedvěda: Švédové jsou na první zápas těžký kalibr

Sport

  17:09
Počáteční vzrušení z olympiády a z možnosti osobně se jí účastnit už bohužel odeznělo. Stereotyp začíná být trošku ubíjející. Jediné nervy mám z toho, co mám vlastně napsat. Opravdu není skoro o čem psát.

Zápisník Petra Nedvěda.

Tým je kompletní, a tak trénink dostal grády. Nás šest, co jsme tu už od počátku, je opravdu rádo za tu změnu. Jsem v útoku s Eratem a centrem Eliášem. Zatím to šlape - když se tedy sami kloužeme po ledě. Uvidíme, jak to půjde proti soupeřům.

Pondělní večer byl ale zase jako obvykle - večeře, maséři a moudré hovory na jakékoliv téma. Na pokoji už je sranda - Šmíďák je smíšek.

ON-LINE ČESKO - ŠVÉDSKO (18:00)

Už se třesu, aby to vypuklo. Čekání je otravné a nezábavné. Švédové na začátek, to je ale těžký kalibr od prvního utkání. Ale pro ty, kteří hokeji rozumí a sledují, co se děje ve světě, neexistují slabší soupeři. Na začátku turnaje mají všichni hodně sil a motivaci. Sil a motivace ale ubývá s každým dalším zápasem. V ten moment se ukáže opravdová kvalita mužstva a jednotlivých hráčů.

Před pár lety by si všichni řekli, že Švýcarsko je slabý soupeř. Dnes? Loňský finalista mistrovství světa?

ZÁPISNÍKY PETRA NEDVĚDA

V Česku nám trošku ujíždí vlak. Hokej je drahý - vybavení, ledy, čas. Zájem o něj klesá i kvůli tomu, že postrádáme funkční systém propojení studia a sportu. Sport by měl být součástí vzdělávacího procesu.

Ve světě, v Kanadě, USA a v současnosti i ve Švýcarsku, máte na středních školách propracovaný systém, který umožní klukům nejen hrát hokej, ale i získat dobré vzdělání. Tento systém dokáže tvořit hvězdy, ale taky úspěšné absolventy výborných škol, kteří mají vztah k hokeji.

Exkluzivně pro LN a Lidovky.cz přibližuje dění ze Soči český hokejový reprezentant Petr Nedvěd.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat