Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Zápisník Petra Nedvěda: Švédové jsou na první zápas těžký kalibr

Sport

  17:09
Počáteční vzrušení z olympiády a z možnosti osobně se jí účastnit už bohužel odeznělo. Stereotyp začíná být trošku ubíjející. Jediné nervy mám z toho, co mám vlastně napsat. Opravdu není skoro o čem psát.

Zápisník Petra Nedvěda.

Tým je kompletní, a tak trénink dostal grády. Nás šest, co jsme tu už od počátku, je opravdu rádo za tu změnu. Jsem v útoku s Eratem a centrem Eliášem. Zatím to šlape - když se tedy sami kloužeme po ledě. Uvidíme, jak to půjde proti soupeřům.

Pondělní večer byl ale zase jako obvykle - večeře, maséři a moudré hovory na jakékoliv téma. Na pokoji už je sranda - Šmíďák je smíšek.

ON-LINE ČESKO - ŠVÉDSKO (18:00)

Už se třesu, aby to vypuklo. Čekání je otravné a nezábavné. Švédové na začátek, to je ale těžký kalibr od prvního utkání. Ale pro ty, kteří hokeji rozumí a sledují, co se děje ve světě, neexistují slabší soupeři. Na začátku turnaje mají všichni hodně sil a motivaci. Sil a motivace ale ubývá s každým dalším zápasem. V ten moment se ukáže opravdová kvalita mužstva a jednotlivých hráčů.

Před pár lety by si všichni řekli, že Švýcarsko je slabý soupeř. Dnes? Loňský finalista mistrovství světa?

ZÁPISNÍKY PETRA NEDVĚDA

V Česku nám trošku ujíždí vlak. Hokej je drahý - vybavení, ledy, čas. Zájem o něj klesá i kvůli tomu, že postrádáme funkční systém propojení studia a sportu. Sport by měl být součástí vzdělávacího procesu.

Ve světě, v Kanadě, USA a v současnosti i ve Švýcarsku, máte na středních školách propracovaný systém, který umožní klukům nejen hrát hokej, ale i získat dobré vzdělání. Tento systém dokáže tvořit hvězdy, ale taky úspěšné absolventy výborných škol, kteří mají vztah k hokeji.

Exkluzivně pro LN a Lidovky.cz přibližuje dění ze Soči český hokejový reprezentant Petr Nedvěd.

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...