Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zlínskou Barum rallye vyhrál Kopecký s fabií

Sport

  17:12
ZLÍN - Jezdec továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký splnil na zlínské Barum Czech rallye roli jednoho z hlavních favoritů a stal se vítězem nejkvalitněji obsazené soutěže v historii na území České republiky.

Vítězové Barum rally Kopecký - Starý. foto: ČTK

 Druhé místo obsadil v klání, které bylo součástí domácího šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental rallye challenge, Brit Kris Meeke. Třetí byl Kopeckého týmový kolega Juho Hänninen z Finska.

Kopecký se dostal do čela soutěže v sobotu ráno a první místo uhájil až do cíle. Druhého Meeka, lídra průběžného pořadí šampionátu IRC, porazil o více než minutu. Hänninen na první místo ztratil dvě minuty.

Cestu k prvnímu oficiálnímu vítězství ve zlínské rallye mu usnadnilo i dnešní odstoupení průběžně druhého Belgičana Freddyho Loixe. Jeho pouť za obhajobou triumfu skončila na dvanácté rychlostní zkoušce vinou defektu a následným technickým problémům.

Těsně pod stupni vítězů skončil nejlepší z pravidelných účastníků domácího mistrovství Roman Kresta, jenž usiloval o rekordní čtvrté vítězství na "Barumce". Přesto může být spokojený, neboť si upevnil vedení v průběžném pořadí MMČR.

Jeho hlavní soupeř v šampionátu Václav Pech byl osmý. Jako jediný však dokázal soupeřit s produkčním mitsubishi s jezdci startujícími se speciály kategorie S2000.

Autor: