Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Strachová ovládla kombinační slalom a skončila devátá

Česká lyžařka Šárka Strachová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká lyžařka Šárka Strachová | foto: ČTK

ROZA CHUTOR (Od našeho zpravodaje) Výborné druhé kolo, tedy slalom, vyneslo českou lyžařku Šárku Strachovou v olympijské superkombinaci na deváté místo. Její reprezentační kolegyně Klára Křížová skončila devatenáctá. Zlato vybojovala Maria Höflová-Rieschová z Německa.

"Je to výsledek, co potěší. Z jízdy ve slalomu mám radost. Jo, deváté místo je hezké, samozřejmě," hodnotila Strachová a papírovým kapesníkem si utírala zakrvácený prst. "To je od hrany lyže."

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Superkombinace se skládá ze dvou kol - sjezdu a slalomu, ve kterém je Strachová o hodně silnější.

Což také potvrdila. Po sjezdu byla na 25. místě s velkou ztrátou na nejlepší. Ale ve druhém kole předvedla vůbec nejlepší čas z celé startovní listiny a poskočila až na devátou příčku.

Česká lyžařka Šárka Strachová

Česká lyžařka Šárka Strachová

Napodobila tak výkon ze Zauchenesee, kde jela jedinou superkombinaci aktuální pohárové sezony. Osmadvacetiletá Strachová se tam ze třicátého místa probila až na deváté. "Ale tam byla ztráta mnohem menší," říkala před druhým kolem.

Nakonec však do elitní desítky poskočila i v Soči. Předvedla rytmickou, svižnou a technicky výbornou jízdu. Díky tomu se jí povedl velký výsledkový posun o šestnáct příček. Však se taky v cíli usmívala a spokojeně mávala do kamery.

O ještě lepší umístění ji připravila chyba v horní části sjezdovky: "Ale dole už to šlo. A že jsem měla nejlepší slalomový čas? Musíme se dívat, kolik tady bylo slalomářek..."

Výkon Strachové, bronzové slalomářky z Vancouveru, je nadějí pro speciální závod ve slalomu. Ten je na programu v pátek 21. února.

Naopak čtyřiadvacetiletá Křížová potvrdila, že slalom má slabší. Po osmnáctém místě po sjezdu ještě o jednu pozici klesla.

"Slalom? To byl boj o holý život, asi tak bych to popsala," smála se Křížová, specialistka na rychlostní disciplíny. "Umístění je pěkné, ale na ztrátu se radši dívat nebudu. Byl to opravdu těžký slalom. Celkově ta kombinace byla extrémní. Dnes jsou na pódiu lidi, kteří umí všechny disciplíny."

Zlato opět bere Höflová-Rieschová

Stejně jako ve Vancouveru ovládla superkombinaci německá lyžařka Höflová-Rieschová. Devětadvacetiletá Němka byla po sjezdu pátá, ale třetím nejlepším sjezdem se dostala na první místo.

A pak už na startu zbývaly jen čtyři závodnice...

Ale nedostaly se před ni Fenningerová z Rakouska, Mazeová ze Slovinska, Gutová ze Švýcarska ani Mancusová z USA. Höflová-Rieschová získala třetí zlatou olympijskou medaili v životě!

Stříbro vybojovala Hospová z Rakouska a bronz americká reprezentantka Mancusová.

Sjezdové lyžování: Superkombinace žen

1. Höflová-Rieschová (Něm.) 2:34,62 (1:43,72+50,90), 2. Hospová (Rak.) -0,40 (1:43,95+51,07), 3. Mancusová (USA) -0,53 (1:42,68+52,47), 4. Mazeová (Slovin.) -0,63 (1:43,54+51,71), 5. Gisinová (Švýc.) -1,50 (1:44,01+52,11), 6. Mowinckelová (Nor.) -1,53 (1:44,28+51,87), 7. Kirchgasserová -1,79 (1:45,72+50,69), 8. Fenningerová (obě Rak.) -1,82 (1:43,67+52,77), 9. Strachová -1,99 (1:46,51+50,10), 10. Ferková (Slovin.) -2,27 (1:44,87+52,02), ...19. Křížová -7,78 (1:44,89+57,51).

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...