Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Statistiky a ohlasy 38. kolo hokejové O2 extraligy

K. Vary - Č. Budějovice 4:3

Branky a nahrávky: 8. Melenovský, 11.

Pech (Řezníček, Melenovský), 12. Sailer (Mudroch), 31. Sailer (Mudroch) - 3. Vak (Toman, Kotrla), 24. Veselý (Vydarený, Toman), 48. Vak (L. Poživil, Melichárek). Rozhodčí: Hodek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3340. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:1.

Josef Paleček (Karlovy Vary): „Pro nás to bylo hodně těžké utkání, protože jsme po dlouhé době naskakovali do rozjeté extraligy.“ Jan Tlačil (České Budějovice): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale pak jsme udělali chyby a domácím jsme umožnili skóre otočit.“

Zlín - Mladá Boleslav 1:3

Branky a nahrávky: 47. Rachůnek (Lučka) - 6. R. Král (Benda, Posmyk), 17. Handlovský, 53. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata). Rozhodčí: Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:8, navíc Benda (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3699. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:1.

Zdeněk Venera (Zlín): „Rozhodly přesilové hry v úvodní třetině. Boleslav svou využila, a při té naší vstřelila druhý gól.“ Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): „Ve hře je ještě hodně bodů a jsme odhodláni dostat se z poslední extraligové příčky.“

Vítkovice - Sparta 3:0

Branky a nahrávky: 18. Svačina (Krstev, Šimíček), 39. R. Hruška (Svačina), 53. Štefanka (Petrovický, Kvapil). Rozhodčí: Husička -Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4965. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

Alois Hadamczik (Vítkovice): „Tým se semkl. Je to asi zákon hokeje, že když vám teče do bot, hráči ze sebe vydají více.“ Marian Jelínek (Sparta): „Strašidelný výkon. My jsme snad neměli ani gólovou šanci.“

Slavia - Kladno 5:1

Branky a nahrávky: 2. Sklenář (Bednář, Červenka), 5. Micka (Špelda, Kraft), 14. J. Novák (Micka, Tomica), 42. Kraft (Micka, Drtina), 48. Červenka (Bednář, Sloboda) - 49.

Horna (Frolík, Kalla). Rozhodčí: Jeřábek -Dřínovský, Čech. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4726. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1.

Jiří Kalous (Slavia): „Nám vyšel úvod zápasu, vstřelili jsme tři branky a pak zápas jen kontrolovali.“ Petr Kasík (Kladno): „Jestliže v páté minutě prohráváte s takovým týmem 0:2, tak je po zápase.“

Plzeň - Třinec 5:2

Branky a nahrávky: 5. Matějovský (Dvořák), 10. Cartelli (S. Hudec, Adamský), 23.

Vlasák (Straka, Tomas), 31. Vlasák (Benák, Dvořák), 60. Tomas (Straka, Matějovský) -6. Hampl (Balej), 32. Lušňák (D. Květoň, Peterek). Rozhodčí: Vampola - Bádal, Charvát.

Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5593. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0. Pavel Hynek (Plzeň): „Největší síla Třince je ve třech výborných vyrovnaných řadách, které se nám ale dnes povedlo eliminovat.“ Jiří Juřík (Třinec): „Po celé utkání jsme nenašli recept na výbornou a důslednou obranu soupeře.“

Litvínov - Pardubice 2:3sn

Branky a nahrávky: 2. V. Hübl (Kubinčák, Kroupa), 8. Jenáček (Branda) - 16. Somík (Cetkovský), 29. Pivko (Semorád), rozhodující nájezd Kolář I. Rozhodčí: Minář (35. Petružálek) - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 10:7, navíc Trávníček 5 min. a do konce utkání, Reichel, Kubát (všichni Litvínov), Pivko oba 10 min, Píša (oba Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5825.

Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 0:0.

Petr Rosol (Litvínov): „Třetí třetina a prodloužení byly vyrovnané, bohužel jsme nedali gól.“ Václav Sýkora (Pardubice): „Bylo to vypjaté utkání, oběma celkům šlo o hodně. Pro nás byla výzva hrát na hřišti lídra.“

Další program - 39. kolo - čtvrtek: 17 Kladno - Litvínov. Pátek: 17 Třinec - Vítkovice, 17.30 Znojmo - Slavia, Mladá Boleslav -Karlovy Vary, 18 Pardubice - Plzeň, Sparta -Zlín, 18.30 Liberec - České Budějovice.

14. BK Mladá Boleslav 38 10 4 2 22 89:102 40

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Události kola

*Prohra i s novým koučem. Ani trenér Jan Tlačil, který vystřídal Ernesta Bokroše, nedovedl České Budějovice k vítězství. * Kouzlo Stanislava Nedury. Slavia s havlíčkobrodským gólmanem v brance vyhrála i čtvrté utkání v řadě.

Hvězdy kola 1. Pavel Selingr (Znojmo) -Třemi body se podílel na obratu v utkání s Libercem 2. Petr Sailer (Karlovy Vary) - Dvěma góly strhl vítězství na stranu Západočechů 3. Tomáš Micka (Slavia) -Brankou a dvěma asistencemi pomohl k vysokému vítězství