Statistiky a ohlasy na zápasy 16. kola hokejové O2 extraligy

Pardubice - Liberec 5:2

Branky a nahrávky: 17. Nakládal (Divíšek), 19. Pucher (Čáslava), 32. Starý (Kolář I, Koukal), 56. Koukal (Kolář, Čáslava), 60. Pucher - 12. Klimenta (Šachl, Jiruš), 18. Podkonický (P. Nedvěd, V. Nedorost). Rozhodčí: Husička - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 10 035. Třetiny: 2:2, 1:0, 2:0.

Václav Sýkora (Pardubice): „Vstup do utkání byl rozpačitý, trochu na nás dolehlo, že jsme dvakrát prohrávali. Náš výkon během utkání gradoval a třetí třetina byla z naší strany nejlepší. O tom, že jsme utkání vyhráli, rozhodlo naše nasazení a výborná obrana.“ Vladimír Čermák (Liberec): „Když jsme ve třetí třetině měli možnost náskok domácích srovnat, tak jsme hráli nedisciplinovaně a měli šest vyloučených. Takovým způsobem se nedá utkání vyhrát.“

K. Vary - Vítkovice 5:0

Branky a nahrávky: 20. Pech (Melenovský), 30. Skuhravý (Kumstát), 34. Skuhravý (Mudroch), 36. Milan Procházka (Kristek, Melenovský), 60. Sailer (Němec). Rozhodčí: Minář, Ravodin (Rus.) - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:0. Diváci: 3420. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:0.

Josef Paleček (KV): „Ustáli jsme počáteční nápor soupeře a dali v poslední minutě první třetiny gól na 1:0. Potom jsme dokázali proměnit přesilovky a druhou třetinu konečně zahráli tak, jak jsme si představovali.“ Kamil Konečný (Vítkovice): „Výsledek je krutý. Bohužel v poslední minutě jedna individuální chyba, kterou domácí využili, ovlivnila celý vývoj utkání. Druhou stránkou věci je, že jsme inkasovali čtyři branky v oslabení. Byla to předtím naše parádní disciplína, bohužel se ukázalo, že to zdaleka tak není.“

M. Boleslav - Slavia 0:2

Branky a nahrávky: 3. Doležal (Jelínek), 20. V. Růžička ml. (Bednář). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4100 (vyprodáno). Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0.

Leo Gudas (MB): „Nám se vůbec nepovedla úvodní třetina. Vázla nám tam kombinace. Zápas byl sice zajímavý až do konce, ale kdybychom dali gól, byl by určitě napínavější.“ Jiří Kalous (Slavia): „Bylo to vyrovnané utkání. Nám se vydařila první třetina, ve které jsme dali dvě branky. I když se potom Mladá Boleslav dostala do utkání, tak my jsme to takticky odehráli výborně.“

Č. Budějovice - Znojmo 1:3

Branky a nahrávky: 24. M. Hudec (Gřegořek) - 56. Kucharczyk (Meidl), 56. Haman, 60. Selingr (Erat). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla a M. Hudec (oba ČB) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4831. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3.

Ernest Bokroš (ČB): „Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání, bohužel mi nezbývá než velice smutné konstatování, že individuální chyby některých kluků nás během jedné minuty připravily o vítězství. Sráží nás to strašně ke dnu. Pro mě je to nepochopitelné, nemáme přece juniorský tým, ale zkušené hráče a nemůže se stát, abychom takto ztratili vyhrané utkání.“ Václav Baďouček (Znojmo): „Musíme ocenit víru mužstva v to, že už musíme někdy vyhrát.“

Zlín - Litvínov 3:2

Branky a nahrávky: 16. F. Čech (Galvas), 23. Leška (Kubiš, Köhler), 40. Balaštík (Galvas, Hamrlík) - 5. Branda (J. Černý), 51. Branda. Rozhodčí: Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3908. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1.

Rostislav Vlach (Zlín): „Urputně se bojovalo. Začali jsme špatně. Až ve třetí třetině měla hra potřebný náboj. Jsme rádi za tři body.“ Petr Rosol (Litvínov): „Nehráli jsme ve Zlíně agresivní hokej a málo jsme se tlačili do brány. Hráli jsme až příliš profesorsky, takhle se zkrátka nedá hrát.“

Další program, zítra - 17. kolo: Vítkovice -Zlín (17.00), Plzeň - K. Vary, Znojmo - Pardubice, Litvínov - Č. Budějovice, Kladno -M. Boleslav (vše 17.30).

14. HC Znojemští Orli 15 4 1 1 9 31:42 15

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Událost kola * Neuvirth posílí Třinec. Dvacetiletý brankář Michal Neuvirth se vrací ze zámoří do Evropy a bude chytat extraligu za Třinec. V týmu Ocelářů by měl Neuvirth podle všeho vytvořit dvojici se zkušeným Romanem Čechmánkem, dosavadní dvojka Martin Vojtek pravděpodobně zamíří do Žiliny. Práva na Neuvirtha měla Sparta, ale ta má v kádru Dubu a Pöpperleho.

Hvězdy kola 1. Lukáš Mensator (KV) -Čistým kontem se blýskl karlovarský brankář s reprezentačními zkušenostmi v duelu proti silným Vítkovicím. 2. Peter Pucher (Pardubice) - Dvěma góly rozjásal deset tisíc diváků v Pardubicích, kde domácí porazili Liberec. 3. Martin Straka (Plzeň) -Krásnou brankou rozhodl klíčový muž Západočechů zápas proti Spartě.

Pozvánka na 10. kolo I. fotbalové ligy

Baník Otrava - Bohemians Praha (dnes 17.00) Zatím ambiciózní Baník musí hrát o každý bod, Bohemians Praha nemají v Ostravě co ztratit. Ligový nováček sebude snažit nepodlehnout pověstně bouřlivé atmosféře Bazalů. Baníku bude vinou karetního trestu chybět reprezentační útočník Václav Svěrkoš.

Viktoria Žižkov - 1. FC Brno (zítra 10.15) Ani trenér Csaplár nedokázal pozvednout trápící se fotbalisty Žižkova z herní letargie. Následoval pokles až na samotné dno ligové tabulky. Brno přijíždí s vizitkou týmu, který až na jedinou výjimku v Jablonci zatím venku neprohrává.

FK Teplice - Mladá Boleslav (zítra 15.00) Teplicím se nedaří podle představ, přesto doma již 471 minut neinkasovaly. Naposledy se na Stínadlech ještě v minulé sezoně radoval právě mladoboleslavský útočník Jakub Řezníček. I tak druhou nejproduktivnější ligovou ofenzivu zřejmě čeká velké ofenzivní snažení.

České Budějovice - Sigma Olomouc (zítra 17.00) Malými krůčky pod koučem Pavlem Tobiášem se Jihočeši vzdalují od sestupových vod. Drží už pětizápasovou neporazitelnost a sbírají potřebné body do boje o záchranu. Toho jsou si vědomi i v Olomouci, která naposledy ukončila sérii šesti zápasů bez výhry.

Slavia Praha - SK Kladno (zítra 17.00) „Vždycky jezdíme ven s tím, že chceme vyhrát. Teď spíše překvapit,“ vystihl charakter utkání trenér Kladna Martin Hřídel. Vedoucí Slavia nabrala formu, vyhrála šest zápasů za sebou a nastřílela soupeřům dvacet gólů. Kladno by mělo být dalším zářezem na pažbě červenobílých.

FK Příbram - Tescoma Zlín (zítra 17.00) Příbram překvapuje svými výkony, ale přesto nemá odpovídající bodový zisk. Teď ji ale čeká klíčová část sezony, kdy přivítá samé hratelnější soupeře. Právě se Zlínem by chtěli Severočeši začít sbírat důležitá vítězství.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha (zítra 20.00, ČT 4) Pavel Vrba proti Jozefu Chovancovi. Který z nových trenérů dokáže vyvést svůj tým z krize? Viktoria Plzeň bude útočit na druhé ligové vítězství a Sparta chce zase navázat na výkony ze začátku sezony.

Slovan Liberec - FK Jablonec (pondělí 17.15, ČT 2) Poté, co nažhavený LIberec porazil pod Ještědem Spartu, odvezl si pouze bezbrankovou remízu z Ostravy. Teď ho čeká severočeské derby s Jabloncem, který na domácí ztrácí pouze dva body.