Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Statistiky a ohlasy na zápasy 22. kola hokejové O2 extraligy

Litvínov – Slavia 4:2

Branky a nahrávky: 8. Bahenský (Zíma), 17. Jenáček (Švarný), 26. Heinisch (Bahenský), 39. Kubinčák (Šlégr) - 14. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 46. D. Hruška. Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6258. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1.

Jaroslav Hübl (Litvínov): „Ve třetí třetině Branda zbytečně udělal chybu a dostali jsme gól na 2:4. Začali jsme se bát o výsledek a nehráli jsme úplně to, co jsme chtěli. První místo nás nezajímá, naším cílem je se dostat do play off.“ Jiří Kalous (Slavia): „V poslední třetině jsme mohli zápas malinko zdramatizovat, domácí ale podržel vynikající Franěk.“

Plzeň – Liberec 6:1

Branky a nahrávky: 5. M. Straka (Fabuš, Benák), 16. M. Straka (Kracík,Vlasák), 17. M. Straka, 18. Vlasák (Pácal), 20. Adamský, 37. Vampola(Kovář) - 13. Zíb (Modrý). Rozhodčí: Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:14. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6340. Třetiny: 5:1, 1:0, 0:0.

Milan Razým (Plzeň): „Po delší době nám vyšly přesilovky. O nasazení Altrichtera do branky jsme se rozhodli po rozbruslení.“ Filip Pešán (Liberec): „Utkání rozhodla první třetina, kterou jsme skoro celou odehráli v oslabení. Plzeň nás za to potrestala pěti góly.“

Karlovy Vary – Kladno 3:2

Branky a nahrávky: 13. Skuhravý (Kumstát), 26. Skuhravý (Kumstát), 60. Kristek (Řezníček) - 11. Patera (Diviš), 29. Hájek (Horna, Frolík). Rozhodčí: Homola - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1.

V oslabení: 1:0. Diváci: 3520. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.

Josef Paleček (K. Vary): „Konečně zvládáme poslední třetiny. Bylo vidět, že kluci hodně chtěli.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Jsem zklamaný. Přežili jsme přesilovku pět na tři, a potom o celém zápase rozhodla chyba v poslední minutě utkání.“

Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 v prodl.

Branky a nahrávky: 22. P. Barinka (Benda), 32. Handlovský (Padělek), 61. Posmyk -46. Pivko (Snopek), 51. Nakládal (Divíšek, Kolář). Rozhodčí: Hodek- Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 4100 (vyprodáno), Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 - 1:0.

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): „Ve třetí části nás soupeř donutil chybovat, takže jsme výsledek neudrželi. Za dva body jsme moc rádi.“ Václav Sýkora (Pardubice): „Abychom vezli tři body, museli bychom odehrát naplno všechny třetiny, a ne jenom 40 minut.“

Zlín – Třinec 7:4

Branky a nahrávky: 3. Leška (Balaštík, Nosek), 8. Kollár (Andrašovský), 30. Leška (Hamrlík, Köhler), 35. Leška (Balaštík, Köhler), 38. Köhler (Leška, Balaštík), 44. Kollár (Nosek), 57. Rachůnek (Balaštík, Hamrlík) - 25. Polanský (Gureň, Kováčik), 27. V. Polák (Gureň, Kanko), 35. Tomík (Martynek, Peterek), 42. D. Květoň (Peterek, Seman). Rozhodčí: Husička, Kubuš (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:10, navíc Leška 10 min., Kubiš - Malec oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4191.

Třetiny: 2:0, 3:3, 2:1.

Zdeněk Venera (Zlín): „Tak vysoce produktivní v zakončení jsme v letošní extralize ještě nebyli.“ Antonín Stavjaňa (Třinec): „Ve druhé třetině jsem za vyrovnaného stavu věřil, že ve Zlíně budeme bodovat.“

Příští program - 23. kolo neděle 16.11.: 17 Třinec - Karlovy Vary, Pardubice - Vítkovice, Liberec - Slavia, Sparta - Mladá Boleslav, České Budějovice - Zlín, 17:30 Kladno - Plzeň, Znojmo - Litvínov.

14. HC Mountfield České Budějovice 22 5 2 2 13 55:72 21

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Pozvánka na 14. kolo I. fotbalové ligy

Slovan Liberec – SK Kladno (dnes 15.00) S Kladnem hráli fotbalisté Liberce čtyřikrát a ještě neprohráli, jenže teď mají za sebou tři zápasy bez výhry a v hlavě vzpomínku na letní generálku, v níž doma podlehli Středočechům 0:1. Baník Ostrava – České Budějovice (dnes 14.30) Bazaly uvidí souboj dvou dlouho neporažených týmů. Baník neprohrál sedm utkání a České Budějovice dokonce devět, naposledy je neporazila ani vedoucí Slavia. Děti mají na zápas vstup zdarma. Tescoma Zlín – Sigma Olomouc (dnes 17.00) Po čtyřech prohrách v řadě musí poslední Zlín přidat, jenže Olomouc doma neporazil už tři roky. Hanáci navíc v posledních pěti kolech čtyřikrát vyhráli a zabydleli se v horní polovině tabulky. Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav (dnes 17.00) Lepšící se domácí přivítají Mladou Boleslav, která začala tápat v těžké sérii proti týmům z čela tabulky. K výhře v Brně by Plzeň ráda přidala plný bodový zisk i z domácího prostředí, na který čeká už od prvního kola. FK Příbram – FK Jablonec (zítra 17.00) Výhradně na domácí půdě zatím v této sezoně vítězí Příbram. Jablonec se na stadion U Litavky chystá s aktivní hrou pro bodový dárek k dnešním 57. narozeninám trenéra Františka Komňackého. Bohemians Praha – Sparta Praha (zítra 17.00) V posledních letech se oba soupeři potkali třikrát v domácím poháru – pokaždé vyhrála Sparta, která by stejný výsledek ráda zopakovala i v lize. Domácí útočník Kincl proti někdejšímu zaměstnavateli sehraje 200. ligový zápas. Slavia Praha – Viktoria Žižkov (zítra 20.00, ČT 4) Do Edenu přijede soupeř, který domácím připomene jejich nečekané jarní klopýtnutí v ligovém finiši, kdy pozdější mistři podlehli Viktorii 0:3. Hosté od té doby venku žádný bod nezískali, se slávisty ale neprohráli už třikrát po sobě. FK Teplice – 1. FC Brno (pondělí 17.15, ČT 2) Duely Teplic s Brnem provází zvláštní tradice. Už tři roky v nich nevyhrál domácí tým a stejně dlouho čekají na vítězství Severočeši. Navíc na Stínadlech je cítit napětí, trenér Plíšek je v ohrožení.