Středa 8. května 2024, Den vítězství

STATISTIKY ZÁPASŮ 15. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Slavia Praha - Zlín 0:2

Branky a nahrávky: 10. Balaštík (Hamrlík), 21. Leška (Balaštík, Köhler). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2942. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Endál, Sklenář - od 21. navíc P. Jelínek.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek -Kubiš, R. Vlach, Sivák - Holík, Balán, Čech.

Brno - Mladá Boleslav 1:0

Branka a nahrávky: 22. Hubáček (Erat, Zubíček). Rozhodčí: Kubuš, Ország (oba SR) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:8, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.

Liberec - Karlovy Vary 3:4sn

Branky a nahrávky: 30. Vak (M. Hořava, Podkonický), 47. Trončinský (Vak), 55. Víšek (Čakajík, Dušek) - 16. Skladaný (Pech), 27. Pech (Sloboda, Skladaný), 49. Sailer (Nosek, Kumstát), rozhodující sam. nájezd Pech. Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3.

Diváci: 5221. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Trončinský -Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Podkonický - Jech, Bulíř, Špaček - Víšek, Klimenta. K. Vary: Mensator (na náj. Sáblík) - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk.

Kladno - Sparta Praha 3:1

Branky a nahrávky: 10. Kalla (Valský, Bělohlav), 19. Eberle (Stieler, Hovorka), 54. J. Mrázek (Patera, Toman) - 6. Smoleňák (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Souček, Turčan -Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3565. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0.

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Salcido, od 21. navíc Zacpálek - Ton, Broš, Bartánus - Kůrka, D. Výborný, Hromas - Kafka, Koreis, Smoleňák - D. Tůma, Karpov, Luňák.

Plzeň - Č. Budějovice 4:2

Branky a nahrávky: 10. Jan Kovář (St.

Pierre), 56. Dvořák (P. Sýkora, Straka), 57. Jan Kovář (Vlasák, P. Sýkora), 59. Straka (Vostřák) - 20. R. Pšurný (Kašpařík), 57.

Martynek. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5877. Třetiny: 1:1, 0:0, 3:1.

Vítkovice - Litvínov 4:2

Branky a nahrávky: 7. Barinka (Burger), 14. Burger (Húževka), 34. Vrána (Klimek, Pohl), 51. Klimek (Pohl, Malík) - 12. Lukeš (V. Hübl, Jenáček), 48. Kubát (Jenáček, Ručinský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3762. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.

Dnes - dohrávka 15. kola: 18.00 Pardubice - Třinec. Zítra - předehrávka 33. kola: 17.30 Mladá Boleslav - Sparta Praha. Čtvrtek - předehrávka 16. kola: 18.10 Liberec - Vítkovice. Pátek - 16. kolo: 17.30 Č. Budějovice - Slavia, Zlín - Kladno, Litvínov -Brno, 18.00 Sparta - Plzeň, K. Vary - Pardubice, 18.10 Třinec - Mladá Boleslav.

14. HC Vagnerplast Kladno 15 4 0 1 10 31:44 13

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Slavia doma znovu padla. Pražané si porážkou 0:2 připsali už pátý domácí nezdar ze sedmi zápasů v této sezoně. Hostům, kteří dosud se Slavií prohráli pětkrát za sebou v základní části, pomohl výborný výkon brankáře Tomáše Duby, jenž si v O2 areně připsal svou první letošní vychytanou nulu. Sparťané jsou v beznaději. Kam níž může ještě Sparta spadnout? Od samého dna ji dělí už jen malý kousek. V souboji posledních dvou týmů totiž prohrála také s papírovým outsiderem z Kladna a před posledním týmem tabulky už drží jen hubený tříbodový náskok. Klub z Holešovic se potácí krizí, která zkrátka ne a ne skončit.