Statistiky zápasů 38. kola hokejové Tipsport extraligy

Vítkovice - Sparta 4:3

Branky a nahrávky: 12. Burger (Barinka, Punčochář), 18. Huna (Burger, Punčochář), 20. Klimek (Ujčík, Pohl), 28. Burger (Huna, Malík) - 23. Ton, 49. Bartánus (Kratěna, Vykoukal), 58. D. Výborný (Bartánus). Rozhodčí: Polák, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 7023. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:2.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Tomas, Húževka, J. Sýkora -Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa.

Brno - Kladno 1:3

Branky a nahrávky: 5. Bičánek (R. Hruška, Kvapil) - 34. Bílek (Kalla, S. Treille), 59.

Kuchler (Bicek), 60. Patera (Kuchler, Drtina). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2.

Plzeň - Třinec 3:0

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Duda, Straka), 39. Duda (Jiří Hanzlík), 43. Johnson (Lammers, M. Heřman). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Krajíček (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4238. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

Pardubice - Zlín 2:4

Branky a nahrávky: 42. Bartek (Somík), 57. Starý (Nahodil) - 23. Balaštík (Leška), 44. Rachůnek (Důras), 45. Kubiš (T. Sýkora, Grof), 54. Balaštík (Linhart). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 8544. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:3.

Liberec - Litvínov 6:3

Branky a nahrávky: 2. Bartovič (Pavlů), 20. Bartovič (Dušek, Podkonický), 22. Klimenta (M. Hořava, Vak), 29. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 50. Dušek (Kudrna, Nedvěd), 55. Nedvěd (Trončinský) - 9. Kubinčák (Kracík), 49. Jánský (V. Hübl), 58. Gerhát (Stříteský). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5421. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:2.

Předehráno: Slavia - Mladá Boleslav 5:2, Karlovy Vary - České Budějovice 2:3.

39. kolo - zítra: 17.00 PSG Zlín - Plzeň 1929, Sparta Praha - Energie Karlovy Vary, Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec - Vítkovice Steel, 17.30 Benzina Litvínov - Vagnerplast Kladno, Mladá Boleslav - Eaton Pardubice, 18.10 Slavia Praha - Kometa Brno.

14. BK Mladá Boleslav 38 10 3 5 20 92:116 19

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Události kola

Play off se vzdaluje. Hokejisté Sparty stále čekají na první novoroční body. Ve Vítkovicích včera prohráli 3:4 a na ostravský celek nestačili ani potřetí v sezoně. Domácí rozhodli třemi brankami v prvním dějství a před nedělním derby v Třinci si pojistili vedoucí pozici v extralize. Pražané potřetí v řadě prohráli a jejich šance na účast v play off se znovu zmenšila. Navíc se jim zranil střelec Treille.