Středa 8. května 2024, Den vítězství

Štěpánek nestačil ani na Simona

ŠANGHAJ Tenista Radek Štěpánek ve dvou zápasech na Turnaji mistrů nezískal ani set, po středeční porážce se Švýcarem Rogerem Federerem včera podlehl 1:6 a 4:6 Francouzi Gillesu Simonovi. Pro českého hráče, který nahradil zraněného Američana Andyho Roddicka, tak účinkování v Šanghaji skončilo.

Štěpánek se dvě hodiny před zápasem konečně dočkal vlastního vybavení, které na cestě z Prahy na několik dní uvízlo na čínské celnici. Sám si ho do dějiště Turnaje mistrů přivézt nemohl, protože dorazil na poslední chvíli z dovolené v Thajsku.

Simona na konci května hladce přehrál na Roland Garros, ale francouzský tenista se od té doby dostal do skvělé formy. Na nedávném turnaji Masters porazil i světovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska. Štěpánkovi nedal šanci a úvodní set získal za 25 minut.

Štěpánek: Byla to čest Český reprezentant nezachytil ani úvod druhé sady, na jejímž začátku potřetí v zápase ztratil servis. Simon pak při vlastním podání nečelil ani jednomu brejkbolu a dotáhl zápas do vítězného konce.

Štěpánek si z Číny odveze za účast v lukrativním podniku odměnu sto tisíc dolarů. „Pro mě byla čest jenom být tady, byla to skvělá zkušenost a velká motivace pro příští rok. Snažil jsem se hrát svůj nejlepší tenis,“ řekl tenista, který za necelé dva týdny oslaví třicáté narozeniny.

V dalším utkání Federer podlehl Murraymu a poprvé po sedmi letech nepostoupil do semifinále. Ve více než tříhodinové bitvě druhého hráče světa Federera zjevně limitovala bolavá záda, která si nechal přímo na kurtu několikrát masírovat. Jednadvacetiletý Skot tak vylepšil svou zápasovou bilanci s Federerem na 4:2.

Výsledky: Dvouhra - Červená skupina: Simon (8) - ŠTĚPÁNEK 6:1, 6:4, Murray - Federer 4:6, 7:6 (7:3), 7:5. Konečná tabulka: 1. Murray 3 3 0 43:34 6:2 2. Simon 3 2 1 34:30 4:3, 3. Federer 3 1 2 43:44 4:4 4. ŠTĚPÁNEK 2 0 2 15:25 0:4 5. Roddick 1 0 1 11:13 1:2 Čtyřhra - Zlatá skupina: Nestor, Zimonjič -DLOUHÝ, Paes 6:1, 6:4, Fyrstenberg, Matkowski - Björkman, Ullyett 6:2, 1:6, 10:6.