Štěpánek triumfoval v Brisbane

BRISBANE Lepší vstup do sezony si nemohl ani přát. Tenista Radek Štěpánek ve finále v Brisbane včera porazil Španěla Fernanda Verdaska 3:6, 6:3 a 6:4 a připsal si třetí turnajový titul v kariéře. Třicetiletý hráč dosud na okruhu ATP triumfoval v roce 2006 v Rotterdamu a předloni v Los Angeles.

Španělský daviscupový hrdina Verdasco, třetí nasazený hráč australského turnaje na tvrdém povrchu a světová patnáctka, si přitom v závěrečném setu vypracoval pět brejkbolů, využít však dokázal jen jeden. Štěpánek zato proměnil obě šance na prolomení soupeřova podání, které se mu naskytly, a po dvou hodinách a 17 minutách hry se mohl radovat z výhry.

Pětadvacetiletého madridského rodáka tak zdolal i ve třetím vzájemném duelu. „Nesmírně mě potěšilo, jak jsem tenhle týden hrál. Pokaždé jsem bojoval až do posledního míče,“ řekl Štěpánek. „Povedlo se mi vyvést Verdaska z rytmu a rozběhat ho. Byla to součást taktiky a docela to fungovalo,“ dodal.

Přitom stejně jako ve čtvrtfinále a v semifinále musel Štěpánek po prvním prohraném setu dotahovat ztrátu a navíc se vyrovnat i s nízkou úspěšností prvního servisu. Nakonec ale osmému nasazenému hráči prémie 77 200 dolarů (více než 1,5 milionu korun) pro vítěze turnaje neunikla. Po proměněném mečbolu pak český tenista nadchl 5500 diváků ve vyprodaném hledišti svými tradičními prvky break dance.

Nyní je Štěpánkovým cílem dojít co nejdál na Australian Open a vrátit se zpět do elitní světové desítky.