Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Superbiky v Brně ovládl Biaggi

BRNO Osmatřicetiletý Max Biaggi na aprilii byl nejúspěšnějším jezdcem brněnských závodů mistrovství světa superbiků. Na Masarykově okruhu vyhrál první jízdu a ve druhé nestačil jen na Američana Bena Spiese s yamahou. Český jezdec Jakub Smrž na ducati vybojoval šesté a deváté místo, což je v Brně jeho nejlepší výsledek.

Biaggi opět potvrdil, že mu brněnská trať svědčí. Vyhrál na ní v součtu se závody Grand Prix silničních motocyklů už podeváté. V superbicích vystoupil na nejvyšší stupínek po dvouleté přestávce, a před dvěma lety vyhrál i jeden závod v Brně. Celkově se posunul na páté místo.

„Je to fantastické. Nemohu tomu uvěřit. Brněnská trať je mojí nejoblíbenější. I když musím přiznat, že mi k vítězství dopomohl pád obou nejrychlejších jezdců z kvalifikace,“ řekl na tiskové konferenci Biaggi.

Smrž vyrazil do závodu ze třetí řady, na startu ale zaváhal a propadl se na 17. místo. Postupně se ale prodíral kupředu, předjel i Hagu a tři kola před cílem i Brita Leona Haslama. Závěr odjel takticky a neriskoval. Před ním jedoucí Australan Troy Corser měl téměř pětisekundový náskok.

Do druhé jízdy šel vítěz kvalifikace Spies s jasným záměrem získat hned po startu takový náskok, aby se neopakovala předchozí situace, což se mu také povedlo. Smrž si dlouho udržoval jedenácté místo, které měl už na startovním roštu. Pomohly mu pády soupeřů, a když předstihl Australana Corsera, dostal se na devátou pozici.

„I když brněnská trať nepatří k mým oblíbeným, dosáhl jsem na ní životního výsledku,“ zářil spokojeností Smrž. Třídenní boje nejlepších jezdců v trénincích, kvalifikacích a závodech sledovalo dohromady 75 000 diváků.

Výsledky MS Superbiků - první jízda: 1. Biaggi (It./Aprilia) 40:18,306 (prům. rychlost: 160,863 km/h), 2. Checa (Šp./Honda) -3,631, 3. Rea (Brit./Honda) -9,948, 4. Byrne (Brit./Ducati) -12,952, 5. Corser (Austr./BMW) -14,599, 6. J. SMRŽ (Ducati) -19,359. Druhá jízda: 1. Spies (USA/Yamaha) 40:15,420 (161,043 km/h), 2. Biaggi -0,213, 3. Fabrizio (It./Ducati) -0,657, 4. J. Rea -8,311, 5. C. Checa -8,915, 6. Haga -21,175, ... 9. J. SMRŽ -21,725. Pořadí MS po 10 ze 14 závodů: 1. Haga 326, 2. Spies 319, 3. Fabrizio 273, 4. J. Rea 206, 5. Biaggi 200, 6. Haslam 180, ...10. SMRŽ 132.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...