28. prosince 2008 12:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Švejnar si otevřel v Praze vlastní kancelář

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 84Diskuse
Jan Švejnar odmítl po neúspěšné prezidentské volbě některé nabídky, nyní si otevřel svou vlastní kancelář, kde pomáhá lidem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Švejnar odmítl po neúspěšné prezidentské volbě některé nabídky, nyní si otevřel svou vlastní kancelář, kde pomáhá lidem. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Švejnar si podle serveru iDnes.cz otevřel v Praze vlastní kancelář. Podle vedoucího kanceláře i samotného Švejnarova mluvčího Daniela Hermana se na ekonoma obracejí lidé s nejrůznějšími žádostmi a problémy a píší mu, když už jinde nenacházejí zastání. Podle Hermana tak lidé považují Švejnara za jakéhosi druhého ombudsmana.

"Vyřizujeme zde korespondenci, přijímáme návštěvy, koordinujeme kontakt s médii, zařizujeme přednášky a cesty pana profesora," řekl serveru o kanceláři někdejší mluvčí České biskupské konference Daniel Herman, který kancelář vede, na dopisy odpovídá a působí i jako Švejnarův mluvčí.

Švejnar kancelář otevřel v prostorách pracoviště ekonomického institutu CERGE-EI, u jehož zrodu počátkem 90. stál. Sám už totiž nestíhal odpovídat na desítky žádostí, dopisů a telefonátů od lidí, kteří se na něj denně obracejí.

Zřízení kanceláře je podle Hermana prvním krokem k založení think tanku, tedy ekonomicko-politologického myšlenkového centra, o jehož založení začal Švejnar hovořit poté, co prezidentské volby prohrál. Server píše, že na jeho fungování ale zatím nemá dostatek financí.

Švejnar po prezidentské volbě odmítl i další nabídky - mimo jiné kandidovat za ČSSD v podzimních senátních volbách či příští rok do Evropského parlamentu.
Lidovky.cz
  • 84Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.