4. června 2018 12:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Agent FBI udělal při tanci salto, vypadla mu pistole. Kulka trefila člověka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 17Diskuse
Agentovi FBI v denverském baru vystřelila zbraň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Agentovi FBI v denverském baru vystřelila zbraň. | foto: Twitter.com/ @RyanHaarer

DENVER/PRAHA Agent FBI omylem postřelil do nohy jednu osobu v baru. Zbraň mu totiž vypadla během taneční kreace. Policie však agenta FBI nezatkla a zatím ani nevznesla obvinění. Federální vyšetřovací úřad odmítá celou záležitost komentovat, dokud neskončí probíhající policejní vyšetřování.

Sobotní večer v denverském baru Mile High Spirits byl plný zábavy. Taneční parket podniku, který je destilerií, barem i koncertním sálem, byl plný lidí. Uprostřed tancující agent FBI, který byl v dané chvíli mimo službu, předvedl solidní výkon, jehož součástí bylo i salto vzad.

Během akrobatického kousku mu však z pouzdra na pásku u kalhot vypadla na zem pistole. Když se ji následně pokusil zvednout, omylem ze zbraně vystřelil a zasáhl jednu osobu v davu. Vyšetřovatel federálního úřadu se ale nikomu nepokusil pomoci. Jen zvedl ruce nad hlavu, jako by se nic nestalo.

03.června 2018 v 03:20, příspěvek archivován: 04.června 2018 v 12:11

VIDEO: This @FBI agent was dancing at a Denver bar on Saturday night. Did a back flip, gun falls. He picks it up and a round is fired, hitting a man (he?ll be ok.) @DenverPolice investigating. #9News https://t.co/MwV1WpNzAQ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

This @FBI agent was dancing at a Denver bar on Saturday night. Did a back flip, gun falls. He picks it up and a round is fired, hitting a man (he’ll be ok.) @DenverPolice investigating. #9News https://t.co/MwV1WpNzAQ

Podle denverské policejní mluvčí Mariky Putnamové byla na místo povolána policie, hlídka dorazila během několika minut. Výstřel prý zranil jednu osobu v dolní části nohy a podle dostupných zpráv následky nebyly fatální. Jméno agenta FBI známé není, jelikož nebyl zadržen.

Policie však bude celou záležitost vyšetřovat. O tom, zda bude agent FBI obviněn z neúmyslného ublížení na zdraví, rozhodne až místní prokurátor na základě zjištění vyšetřovatelů. Mluvčí FBI Amy Sandersová uvedla, že jde o soukromou záležitost agenta a počká na výsledky šetření.

Zatím není jasné ani to, zda agent FBI mimo službu v baru pil alkohol, či nikoliv.

  • 17Diskuse
Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz