Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Při výstupu na horu Ortles v italských Alpách zemřel český horolezec, zřítil se z čtyřsetmetrové výšky

ilustrační snímek foto: Archiv Jan Kaše a Marie Bocanová

V italských Alpách zemřel další český občan, potvrdilo ministerstvo zahraničí. Osudnou se mu stala 3 905 metrů vysoká hora Ortles v jihotyrolské části pohoří. Brzy ráno se na jejím úbočí zřítil ze čtyřsetmetrové výšky. Další lidé z české skupiny, s níž byl v horách, jsou v pořádku.
  10:17aktualizováno  11:53

Podle italské televize RAI k neštěstí došlo kolem půl šesté ráno asi 30 minut chůze od Payerovy chaty, kterou mnoho turistů využívá jako výchozí bod pro závěrečný výstup na vrchol Ortles (německy zvaný Ortler). Horští záchranáři zasahující s vrtulníkem našli již jen bezvládné tělo.

Totožnost oběti nebyla zpočátku jasná, podle místních zdrojů to však je rekreant z České republiky. Jeho státní příslušnost pak potvrdilo i české ministerstvo zahraničí.

„Můžeme potvrdit, že dnes přišel o život český občan v regionu Tridentsko,“ uvedla Mariana Wernerová z odboru komunikace českého ministerstva zahraničí. Další informace podle ní zjišťuje český generální konzulát v Miláně, který je ve spojení s italskou policií.

Horolezci považují Ortles za jeden z nejvýznamnějších vrcholů východních Alp.

V jiné části italských Alp, na hoře Marmolada, dnes pokračuje dalším dnem pátrání po pěti pohřešovaných Italech po nedělním sesuvu ledovce, který si vyžádal sedm obětí včetně dvou Čechů.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,
Témata: Alpy, Ortles

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat