Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Andělská duše, oplakávají Pistoriovu zastřelenou přítelkyni

Svět

  18:21
PRETORIE - Vystudovaná právnička, úspěšná modelka a bojovnice za práva žen. Třicetiletou Reevu Steenkampovou u sebe doma zastřelil slavný jihoafrický sprinter Pistorius. Krásku, kterou pánský lifestylový magazín FHM zařadil mezi sto nejsvůdnějších žen na světě, teď oplakávají.

Reeva Steenkampová foto: Reuters

"Byla to ta nejlíbeznější, nejhodnější andělská duše. Velmi inspirativní a velmi nadšená bojovnice za práva žen," řekla novinářka a modelčina známá Sarit Tomlinsonová médiím.

Proti násilí páchaném na ženách bojovala kráska i na svém twitterovém účtě. Jen několik hodin den před smrtí tisícům followerů retweetla výzvu, aby se ženy na protest proti znásilňování oblékly do černé barvy. Reagovala tak na nedávný případ brutálního znásilnění sedmnáctileté studentky, který otřásl Jihoafrickou republikou.  V úplně posledním tweetu pak nadšeně přijala pozvánku na oslavu Valentýna, na kterou se těšila.

Na čtvrteční ráno, do kterého se už neprobudila, měla naplánovanou motivační řeč v jedné z johannesburgských škol. "Tématem přednášky byla inspirace," upřesnila Tomlinsonová a dodala že Reeva neustále bořila stereotypy o modelkách.

Reeva Steenkampová a Oscar Pistorius.

Kromě úspěšného modelingu se chystala prorazit také na televizní obrazovce. Tento víkend měla začít točit jihoafrickou reality show Tropika Island odehrávající se na odlehlém ostrově. V profilu soutěžících na sebe prozradila, že patří mezi lidi, "kteří o volné chvíli rádi sáhnou po knize". Pořadatelé už na webové stránky umístili kondolenci adresovanou Reevině rodině a přátelům. 

Třicetiletou topmodelku v noci na čtvrtek zatím z nejasných důvodů zastřelil její přítel Oscar Pistorius. Podle spekulací médií ho Reeva chtěla  překvapit při příležitosti svátku svatého Valentýna. Když ho vzbudila, atlet si ji prý spletl se zlodějem, několikrát na ni vystřelil a zasáhl ji do hlavy a rukou. Police už slavného sprintera obvinila z vraždy.

Valentinská tragédie

Pár spolu chodil teprve několik měsíců a za tu dobu k luxusní vile vyjelo policejní auto po několikáté. Podle policie ve vile byli jen oni dva a v domě už prý došlo i v minulosti k "jistým incidentům". Podle známých byl však vztah krásky a sportovce šťastný.

Autor: