Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pistorius smrtelně zraněnou přítelkyni vláčel po schodech

Svět

  19:50
PRETORIA - Oscar Pistorius chtěl svou družku, kterou ve čtvrtek ráno smrtelně postřelil, zachránit. Pokoušel se o dýchání z úst do úst a táhl ji z koupelny, kde ji zasáhl. Uvedly to afrikánské noviny de Beeld. Podle listu byly svědky Pistoriusovy snahy o resuscitaci mladé ženy přítomní strážní.

Reeva Steenkampová a Oscar Pistorius. foto: Reuters

List dále uvedl, že Pistoriusova přítelkyně byla ve chvíli, kdy se do domu dostali strážní, ještě na živu. Sousedé, kteří se do domu dostali spolu se strážnými podle všeho slyšeli ještě její poslední přerývané nádechy.

Steenkampová zemřela krátce poté. Zdravotníci, kteří později na místo dorazili, mladé ženě již nemohli pomoci. Zpráva jihoafrického listu je v rozporu s dřívějšími informacemi, že Pistorius nechal svou přítelkyni ležet na místě, kde ji záchranáři hodinu po střelbě objevili. 

Reeva Steenkampová

Podle listu Steenkampová seděla na záchodě, když ji sprinter zasáhl čtyřmi ranami do ruky, hrudi a hlavy. Pistorius již dříve vypověděl, že svou družku snesl ze schodů dolů, aby jí mohl přivolat pomoc. Tuto cestu také označovaly krvavé skvrny a zakrvácené ručníky, které policisté našli.

Mluvčí pretorijské policie Katlego Mogale ale odmítl tvrzení ochranky a sousedů potvrdit s ohledem na stále probíhající vyšetřování tragické smrti třicetileté modelky. Police navíc ověřuje tvrzení strážných, že v Pistoriově domě zasahovali už o dvě hodiny dříve kvůli hádkám, na které upozornili sousedé.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!