17. března 2016 10:28, aktualizováno  19:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Anonymous vyhlásili Donaldu Trumpovi totální válku. Volají do zbraně hackery

Terčem Anonymous se tentokrát stal Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terčem Anonymous se tentokrát stal Donald Trump. | foto: Reprofoto

WASHINGTON Hackerská skupina Anonymous označila kampaň republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa za hluboce znepokojující. Ve zveřejněném videu, které obsahuje kontroverzní kandidátovy výroky mu vyhlašují totální válku a apelují na hackery, aby se zaměřili právě na Donalda Trumpa.

Skupina chce podle serveru Time 1. dubna oživit svou operaci proti Trumpovi ve větším měřítku. Už dříve se na něj zaměřili zejména kvůli výrokům o muslimech. Chtějí kompletně rozebrat jeho kampaň.

Hackeři už ve čtvrtek večer zveřejnili Trumpovo telefonní číslo a také číslo sociálního zabezpečení, které je ve Spojených státech důležitým identifikačním údajem.

„Vaše nenávistná kampaň nešokovala pouze USA, svými odpornými nápady a aktivitami jste šokoval celou planetu,“ říká maskovaná postava ve videu ze začátku března.

„Hájíte jen vaší moc a chamtivost. Tohle je povolání do zbraní.“

Video obsahuje Trumpovy negativní komentáře o Mexičanech a reportérce Fox News Megyn Kellyové. Vyzývá všechny hackery, aby se podíleli na zrušení politikových webových stránek, sabotování jeho značky a zveřejňování informací o něm.

Lidovky.cz