Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pasažér otevřel dveře letadla za letu. Po přistání ho zpacifikovala policie

Svět

  13:08
V pátek v Jižní Koreji zatkli místní policejní jednotky muže, který během letu společnosti Asiana Airlines nouzově otevřel dveře. Letadlo poté bezpečně přistálo na letišti v Tegu se všemi 194 pasažéry. Nikdo se při incidentu nezranil.

Airbus A321-200 na lince OZ8124 odstartoval z ostrova Čedžu v pátek kolem 11:45 místního času (4:45 SEČ). Když asi o hodinu později přistával, otevřel jeden z cestujících nouzové dveře, když bylo letadlo ještě asi 250 metrů od země. Uvedl to na webu deník BBC News.

Letušky ho v jeho počínání nedokázaly zastavit, protože letadlo se právě chystalo přistát, vypověděli svědci. Uvedli také, že muž se po otevření dveří pokusil z letadla vyskočit.

Policie informovala, že podezřelý dosud nepodal žádné vysvětlení svého jednání, ani nebyl v době zadržení opilý. „Je těžké s ním vést normální rozhovor,“ řekl jeden z úředníků. „Budeme vyšetřovat motiv činu a potrestáme ho,“ dodal.

Źádný ze 194 cestujících na palubě airbusu nebyl zraněný, někteří cestující pouze omdleli, jiní měli během incidentu problémy s dýcháním a byli převezeni do nemocnice, informovala místní média.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: