Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Atentátník najel do auta amerických diplomatů, zabil tři lidi

Svět

  10:21aktualizováno  10:37
PÉŠÁVAR - Sebevražedný atentátník zaútočil na americký konzulát na severozápadě Pákistánu. Do vozidla vyjíždějícího z budovy konzulátu najel autem napěchovaným výbušninami. Na místě zůstali tři mrtví. Zprávy o tom, zda se jedná i Američany se rozcházejí.

Sebevražedný pumový útok na severozápadě Pákistánu foto: Reuters

Podle CNN totožnost zabitých zatím zveřejněna nebyla. Nicméně policejní důstojník Parvíz Chán potvrdil, že mezi zraněnými jsou i cizinci. Podle Chána sebevrah na vozidlo zaútočil poté, co vyjelo z amerického konzulátu v Péšávaru a projíždělo částí města, kde sídlí řada mezinárodních organizací včetně regionálního úřadu OSN. Při útoku bylo použito 110 kilogramů výbušnin

Bašta Talibanu
Péšávar leží na okraji poloautonomních kmenových oblastí, které na severozápadě Pákistánu sousedí s Afghánistánem. Tyto těžko přístupné hornaté oblasti jsou baštou ozbrojenců hnutí Taliban a stoupenců teroristické sítě Al-Káida.

Péšávar leží na okraji poloautonomních kmenových oblastí

Péšávar leží na okraji poloautonomních kmenových oblastí

Samotný Péšávar byl v posledních letech dějištěm řady pumových útoků, ovšem Američané se jejich terčem stávají jen výjimečně, především díky rozsáhlým bezpečnostním opatřením.

.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat