Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvoumilionový Auckland se na týden uzavře. Nakažený se pohyboval na rušných místech, hrozí šíření covidu

Covid 19

  12:15
Auckland (Nový Zéland) - Novozélandské největší město Auckland čeká již od nedělního rána týdenní uzávěra, oznámila premiérka Jacinda Ardernová. Důvodem je jeden případ výskytu koronaviru zatím neznámého původu, napsala agentura Reuters. Hrozí však riziko, že infikovaná osoba komunitně nakazila mnoho dalších.

Hranice jsou stále uzavřené. Díky přísným zákazům se Novému Zélandu covid ‚vyhýbá', říká Češka

Zdrojem komunitní nákazy je osoba, která šla kvůli příznakům nemoci na test na covid-19 ke svému praktickému lékaři a poté vyrazila do posilovny, píše list The New Zealand Herald. Premiérka situaci označila za „frustrující“. Nakažená osoba se týden volně pohybovala a byla na několika „velmi silně zalidněných místech“. Zdravotníci již testují celou rodinu nakaženého.

Ve dvoumilionovém Aucklandu smí lidé od neděle od šesti hodin ráno místního času vídat jen členy své domácnosti, měli by pracovat z domova. Do škol půjdou jen děti pracovníků nezbytných pro chod země. Ruší se všechny sportovní události, budou zavřená sportoviště a dětská hřiště. Obchody s potravinami zůstanou otevřené. Policie v tuto chvíli vytyčuje hranice města, za které bude možné jet jen v nejnutnějších případech.

Na zbytku Nového Zélandu bude platit mírnější omezení druhého stupně, v rámci kterých se smí sejít nanejvýš 100 lidí. Lidé smí chodit do práci i do škol, nesmí cestovat do Aucklandu.

Od začátku epidemie zaznamenal ostrovní Nový Zéland, která má 4,1 milionu obyvatel jen celkem 2372 případů nákazy koronavirem. Za celý rok boje s pandemií zemřelo v zemi 26 lidí.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.

Mohlo by vás zajímat