19. února 2017 7:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bouře v Kalifornii si vyžádala tři oběti, desetitisíce lidí zůstaly bez proudu

Jižní Kalifornii zasáhla silná bouře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jižní Kalifornii zasáhla silná bouře. | foto: APČTK

LOS ANGELES Nejméně tři mrtvé si vyžádala mohutná bouře v jižní Kalifornii. Desítky tisíc lidí postihly v sobotu výpadky dodávek elektrického proudu, které se nyní úřady snaží obnovit. Narušena byla letecká, železniční i silniční doprava. Informovala o tom agentura Reuters.

Bouře se přihnala na jih Kalifornie v pátek a na mnoha místech vyvolala záplavy a sesuvy půdy. Podle meteorologů se jednalo o nejhorší bouři v regionu za posledních minimálně pět let. V sobotu odpoledne místního času se bouře přesunula na východ do států Nevada a Arizona.

Obětí bouře se stal v pátek muž, kterého zabil elektrický proud ze spadlých drátů vysokého napětí. Další osoba byla nalezena mrtvá v zaplaveném autě ve městě Victorville severovýchodně od Los Angeles. V sobotu bylo rovněž v potoce ve městě Thousand Oaks nalezeno tělo muže, kterého strhla povodeň.

V Los Angeles se propadla silnice a v jámě skončila dvě auta, řidičům se ale nic nestalo.

Vichr, který na některých místech dosahoval v nárazech 140 kilometrů v hodině, pokácel stovky stromů a desítky sloupů elektrického vedení. Na mezinárodním letišti v Los Angeles bylo v pátek zrušeno nebo zpožděno přes 300 letů, desítky letů zrušila také letiště v San Francisku a dalších městech.

Jižní Kalifornii zasáhla silná bouře.
Jižní Kalifornii zasáhla silná bouře.

Doporučení k evakuaci dostali v pátek obyvatelé stovek domovů ve městě Duarte východně od Los Angeles a v částech Camarillo Springs, v sobotu ale nebezpečí opadlo a úřady výzvu odvolaly.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz