Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Útočník střílel v Bratislavě z okna do lidí, policisté ho zastřelili

Střelba se bratislavským sídlištěm Dúbravka ozvala přibližně kolem jedné hodiny v noci na čtvrtek. foto: Profimedia.cz

Noční střelba v bratislavské části Dúbravka si vyžádala jednoho mrtvého. Informovala o tom ve čtvrtek ráno slovenská média. Podle prvotních informací útočník spustil palbu do náhodných lidí na ulici z okna obytné budovy. Usmrcení pachatele na tiskové konferenci potvrdil policejní prezident Štefan Hamran. Zranění jsou podle médií mimo ohrožení života.
  7:34aktualizováno  13:27

Incident si vyžádal také čtyři zraněné, kteří jsou teď v nemocnici. Motiv střelby se vyšetřuje, napsaly servery Noviny.sk a Aktuality.sk. Policie podle nich útočníka zneškodnila.

Lidé, kteří se při střelbě nacházeli venku, se skrývali za auta a panelový dům, postřeleným poskytli první pomoc sousedé. „Kolega, který střílel a eliminoval pachatele, je policistou dva a půl měsíce a nezaváhal. Použil zbraň tehdy, kdy měl, vystřelil šest ran a zneškodnil osobu, která zranila jeho kolegu, jenž spolu s ním zasahoval na tom schodišti,“ řekl policejní prezident Hamran.

Policejní prezident doplnil, že v útočníkově bytě našla policie pět zbraní, které legálně vlastnil pachatelův otec. Útočník dosud nebyl trestán, policie ho vyšetřovala kvůli přestupku ohledně používání pyrotechniky.

Oběti noční střelby utrpěly střelná poranění, jednu osobu útočník také pořezal na krku. Dva zranění z incidentu podstoupili v bratislavské univerzitní nemocnici operaci.

„Na základě telefonátu na tísňovou linku 155 v noci na dnešek Krajské operační středisko Bratislava vyslalo čtyři posádky do městské části Dúbravka. Na místě se nacházely čtyři osoby se střelnými poraněními horních a dolních končetin, které byly po prvotním ošetření transportovány do nemocnic. U páté osoby, dvaatřicetiletého muže, záchranáři konstatovali exitus,“ informovalo Operační středisko záchranné zdravotní služby SR ve čtvrtek ráno.

Vykřikoval, že je pozabíjí

Podle webu Noviny.sk muž začal kolem jedné ráno střílet na civilisty z okna. Potom vyšel před bytovku a střelba pokračovala. Na krátkou dobu střelbu přerušil, vběhl zpátky do bytu a po pár vteřinách se z bytu ozval výbuch. Na cestě z bytu vyběhl na policisty s nožem.

Ti ho smrtelně zranili na mezipatře. Muž měl vykřikovat, že je pozabíjí. Zranil tři civilisty a jednoho policistu. Zraněné lidi sousedé rychle z ulice ukryli a poskytli jim první pomoc. Civilisté měli postřelené ruce, jeden nohu. Policistu, který měl bodná zranění po útoku nožem a byl postřelen, museli v nemocnici operovat.

Místní si podle webu Aktuality.sk stěžovali, že podle jejich slov psychicky narušeného jedince volali opakovaně policii, ale ta to dostatečně neřešila.

„Často budil celé sídliště výbuchy mezi paneláky a nikdo nic, až to dotáhl na střílení po lidech. Smutné, co se děje a neskutečná lhostejnost,“ zhodnotila obyvatelka Dúbravky Zuzana a dodala, že tato doba nahrává psychopatům a nepříčetným lidem.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...