17. června 2019 21:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Brit mířil na bankovní pokladní banánem v tašce, imitoval zbraň. Nyní ho soud poslal na 14 měsíců do vězení

Laurence Vonderdell přepadá bankovní pobočku s banánem v igelitce, což má být... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Laurence Vonderdell přepadá bankovní pobočku s banánem v igelitce, což má být... | foto: Reprofoto/itv.com

Londýn Soud v anglickém městě Bournemouth v pondělí poslal na 14 měsíců do vězení muže, který v březnu přepadl místní banku, přičemž na pokladní nemířil pistolí, ale banánem zabaleným v plastové tašce. Z místa činu si odnesl 1100 liber (skoro 35 000 korun), krátce na to se ale sám přihlásil na policii.

Padesátiletý Laurence Vonderdell přepadl pobočku banky Barclays 25. března, informovala na svém webu televize ITV. Banán zabalený v oranžové igelitové tašce namířil na ženu za přepážkou a řekl: „Tohle je přepadení, dej sem hotovost.“ Průběh zločinu zachytily bezpečnostní kamery banky.

Laurence Vonderdell přepadá bankovní pobočku s banánem v igelitce, což má být...
Laurence Vonderdell byl za svůj zlodějský výkon odsouzen k 14 měsícům odnětí...

„Přestože se obžalovaný krátce po incidentu vydal policii a peníze byly vráceny, pro onu pokladní to musel být velmi znepokojivý incident,“ řekl médiím po vyhlášení verdiktu detektiv Andy Hale z bournemouthské policie.

Vonderdell se při dřívějším soudním jednání doznal k loupeži a k držení „imitace zbraně“.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.