22. října 2019 14:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bývalý americký prezident Jimmy Carter leží v nemocnici se zlomenou pánví

Bývalý americký prezident James „Jimmy“ Carter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý americký prezident James „Jimmy“ Carter. | foto: ČTK/AP

Atlanta Bývalý americký prezident Jimmy Carter si v pondělí při pádu ve svém domě zlomil pánev a je hospitalizován. Oznámila to v úterý agentura AP s odvoláním na sdělení Carterovy nadace. Pětadevadesátiletý politik si letos přivodil několik zranění, naposledy před dvěma týdny při pádu utrpěl tržnou ránu nad obočím, která si vyžádala 14 stehů. V květnu Carter prodělal operaci kyčle.

Fraktura pánve je podle lékařů spíše menší. Carter je prý v dobré náladě a těší se na propuštění do domácího ošetřování.

Jimmy Carter je významný politik Demokratické strany, prezidentem byl v letech 1977 až 1981, a je nejstarší žijící hlavou Spojených států. Jeho manželství s dvaadevadesátiletou Rosalynn Carterovou se nedávno stalo nejdelším manželským svazkem mezi všemi prvními páry v dějinách USA. S víc než 73 společně prožitými lety překonali rekord George a Barbary Bushových.

Carter, který stále vyučuje v nedělní škole a věnuje se filantropii a humanitární činnosti, dostal v roce 2002 za aktivity v oblasti lidských práv Nobelovu cenu za mír.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?