"Souhlasím s tím, aby se stranilo opozici? Souhlasím s tvrzením, že (bývalý libyjský vůdce Muammar) Kaddáfí měl odejít? Souhlasím s tím, že teď mají zemi, kde se Taliban a Al Kajda chystají podílet se na vládě?" ptal se Cain novinářů v Orlandu, když se snažil obhájit své pondělní zaváhání v rozhovoru s deníkem Milwaukee Journal Sentinel.
"Souhlasím, aniž vím, co hodlá vláda udělat - na kterou část z toho se mě ptal? Chtěl jsem po něm, aby to upřesnil, ale on to neupřesnil," dodal republikánský kandidát.
I když vládnou v povstaleckém hnutí v Libyi různorodé názorové proudy, nejsou důkazy o tom, že by je infiltrovala Al Kajda, i když to po vypuknutí povstání ještě na vrcholu moci tvrdil Kaddáfí a následně se toho obávali západní politici a tajné služby.
Jestliže jsou však sympatie afrických islamistů k Al Kajdě v některých případech patrné, Taliban je ryzím specifikem Afghánistánu a Pákistánu a ani s Libyí nemá tedy nic společného.
ČTĚTE VÍCE: |
Cain patřil v posledních týdnech k nejpopulárnějším republikánským kandidátům. Poté, co byl obviněn ze sexuálního zneužívání, začal ale sympatie ztrácet. A na jeho image mu nepřidávají přešlapy ve veřejných vystoupeních, které se již automaticky nahrávají na video a běžně kolují po internetu.