7. listopadu 2017 10:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sedmdesátiletá ‚černá vdova‘ z Japonska dostala trest smrti. Otrávila tři muže

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kakehiovou odsoudili ke smrti oběšením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kakehiovou odsoudili ke smrti oběšením. | foto: Twitter

TOKIO K trestu smrti odsoudil v úterý japonský soud sedmdesátiletou ženu, která zavraždila tři své partnery a o vraždu čtvrtého se pokusila. Čisako Kakehiová, přezdívaná japonskými médii černá vdova, si na internetové seznamce hledala zámožné muže, které potom zabíjela kyanidem, informovala agentura AFP. Motivem byla touha po zisku.

Soud v Kjótu uložil Kakehiové trest smrti oběšením. Žena podle něj v letech 2007 až 2013 zavraždila svého manžela a další dva životní partnery. O vraždu čtvrtého muže se pokusila. Motivem jejích činů byla snaha získat majetek svých obětí. Na internetu se totiž seznamovala pouze s bohatými a bezdětnými muži, které před smrtí přesvědčila k uzavření životní pojistky i závěti v její prospěch.

Celkem Kakehiová tímto způsobem získala v přepočtu asi 200 milionů korun. O většinu majetku ale přišla kvůli špatným investicím.

Po svém zadržení v roce 2014 žena nejprve vinu popírala. Na počátku soudního procesu letos v červnu vypovídat odmítla, později se ale překvapivě přiznala k vraždě svého čtvrtého manžela v roce 2013.

První manžel Kakehiové zemřel v roce 1994 ve věku 54 let, jejího druhého muže, s nímž se seznámila prostřednictvím seznamovací kanceláře, postihl v roce 2006 ve věku 69 let infarkt, který nepřežil. Třetí manželství černé vdovy skončilo manželovým úmrtím v roce 2008. O rok později přítel Kakehiové podlehl údajně rakovině. Za smrt dalších dvou partnerů a jednoho manžela soud v úterý uložil Kakehiové nejvyšší trest.

V dubnu 2012 byla v Japonsku odsouzena k trestu smrti jiná černá vdova, Kanae Kidžimaová. Ta zavraždila tři muže, které poznala přes internetové seznamky. Vylákala z nich peníze, a když naléhali na jejich vrácení, omámila je prášky na spaní a udusila oxidem uhelnatým. S odvoláním k nejvyššímu soudu Kidžimaová letos v dubnu neuspěla.

Termín černá vdova se odvozuje od samičky pavouka snovačky jedovaté, která po páření samečka sežere.

ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz