24. srpna 2018 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cestovka evakuuje 300 klientů z hotelu v Hurgadě, kde zemřel britský pár

(ilustrační snímek) Letovisko Hurgada v Egyptě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) Letovisko Hurgada v Egyptě. | foto: wikimedia.org

KÁHIRA/LONDÝN Britská cestovní kancelář Thomas Cook v pátek oznámila, že se z preventivních důvodů rozhodla v egyptském letovisku Hurgada evakuovat všech svých 301 klientů z hotelu Steigenberger Aqua Magic. Několik hostů totiž začalo mít zdravotní potíže a tento týden v hotelu z neznámých příčin zemřel britský pár. Informovala o tom agentura Reuters.

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan byli nalezeni mrtví v úterý.

Podle listu Daily Mail se nejprve hovořilo o tom, že muž zemřel v důsledku infarktu a jeho žena kvůli žalu ze ztráty manžela. Podle pozdějších sdělení se ale dvojice mohla otrávit oxidem uhelnatým. S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly (40), která údajně rovněž měla zdravotní problémy, ale přežila, jelikož se šla projít. Rodiče prý po návratu z procházky našla mrtvé. Příčinu úmrtí má ovšem prokázat až pitva.

Kancelář Thomas Cook bez bližších podrobností uvedla, že obdržela informace o tom, že se několik hostů v hotelu potýkalo se zdravotními problémy. Bližší podrobnosti nesdělila. Na internetu řada někdejších hostů napsala, že v důsledku špatných hygienických podmínek měli zažívací potíže a někteří byli dokonce hospitalizováni.

Hosté různých národností, mezi kterými jsou kromě Britů podle listu The Independent také Němci, dostalo možnost ubytovat se v jiném hotelu nebo se vrátit domů.

Cestovka Thomas Cook naposledy hodnotila hotel v červenci, kdy získal 96 procent.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz