10. března 2019 18:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jaguár napadl ženu, která si s ním chtěla udělat selfie. Snad se brzy uzdraví, vzkázala zoo

Jaguár. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaguár. | foto: Wikipedia

ARIZONA/PRAHA V sobotu byla žena v americké zoologické zahradě napadena jaguárem. Nehoda se stala poté, co žena, která si se zvířetem chtěla udělat fotografii, překročila plůtek a ocitla se těsně u klece.

Poté, co žena překročila bezpečnostní plot, si jaguára natáčela a chystala se s ním udělat selfie. Její jednání si ovšem vyžádalo útok ze strany zvířete. Jak informuje BBC, místo selfie si odnesla hluboké rány na pažích.

„Ploty jsou v zoologických zahradách z dobrého důvodu,“ reagoval na incident Mickey Ollson, ředitel zoo. „Tento jaguár zranil návštěvníka již několikrát, avšak ne tak vážně jako tuto ženu,“ řekl Ollson. Celý sobotní incident byl podle něj vyústěním nezodpovědného lidského jednání

Na internet uniklo video těsno po incidentu, které pořídil pro Fox News Adam Wilkerson. „Slyšel jsem někoho volat o pomoc, tak jsem rychle běžel na pomoc,“ svěřil se médiím Wilkerson. „Jaguár ze svého ohraničeného přístřešku zaútočil na ženu svými drápy a poškrábal jí ruce,“ poznamenal. Wilkersonova matka jaguára od dalšího útoku rozptýlila tím, že do klece vhodila lahev s vodou.

„Jakmile jaguár zaregistroval flašku v kleci, přestal se soustředit na ženu a nechal ji být,“ řekl Wilkerson. Následně ženu odtáhl od klece pryč. K incidentu se vyjádřila také tamní zoo, která na Twitteru napsala, že ji celá situace mrzí a modlí se za to, aby se zraněná žena brzy uzdravila.

Lidovky.cz