Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínské jezero je smrtící past, při záplavách do něj uplavalo 75 krokodýlů

Svět

  20:26
Desítky krokodýlů uplavaly z chovné farmy v provincii Kuang-tung na jihu Číny při záplavách způsobených tajfunem Haikui. Některé plazy se podařilo odchytit, další jsou stále na útěku. Úřady vyzvaly obyvatele, kteří bydlí blízko krokodýlí farmy, aby nevycházeli z domovů. Průměrná délka chycených krokodýlů přesahovala dva metry a hmotnost se pohybovala kolem 75 kilogramů.

O útěku krokodýlů informoval v úterý zpravodajský server BBC News s odvoláním na čínské úřady. Asi 75 krokodýlů uprchlo, když při záplavách přeteklo jezero v okrese Mao-ming.

Některé krokodýly se podle úřadů podařilo chytit, jiní byli s ohledem na bezpečnost místních obyvatel zastřeleni či jinak utraceni. Desítky plazů jsou ale stále na útěku, píší čínská média.

Úřady vyzvaly obyvatele, kteří bydlí blízko krokodýlí farmy, aby nevycházeli z domovů. Po krokodýlech pátrají úřady mimo jiné s pomocí sonarů. Akci komplikuje velká hloubka jezera.

List The Washington Post napsal, že se jedná o sladkovodní krokodýly siamské, kteří mohou dorůst délky kolem tří metrů. Jeden z hasičů řekl čínským médiím, že průměrná délka chycených krokodýlů přesahovala dva metry a hmotnost se pohybovala kolem 75 kilogramů.

V okrese Mao-ming se podle BBC nachází množství farem, v nichž jsou chováni krokodýli na maso či na kůži. Tajfun Haikui postupoval přes jih Asie více než týden a vyžádal si v Číně sedm mrtvých a tři pohřešované.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!