2. listopadu 2011 9:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dali proroka na titulku, vypálili jim redakci

"Sto ran, jestli nebudete mrtví smíchy!" stálo na titulce časopisu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Sto ran, jestli nebudete mrtví smíchy!" stálo na titulce časopisu. |

PAŘÍŽ Neznámí útočníci podpálili pařížské kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo, který si v posledním čísle dělal legraci z islámu. Při žhářském útoku nebyl nikdo zraněn.

Podle policie ale požár způsobil značné škody. Policie informovala, že útočníci asi hodinu po půlnoci vhodili do kanceláře zápalnou láhev. Požár pak zničil velkou část vybavení redakce.

Útočníci napadli také internetové stránky časopisu. Dnes ráno na ní byl obrázek mešity a nápis "není jiného boha kromě Alláha".

ČTĚTE TAKÉ:

Časopis vydal své poslední číslo jako zvláštní vydání u příležitosti vítězství islámské Strany obnovy v tuniských volbách. Jako šéfredaktor čísla byl uveden muslimský prorok Mohamed a časopis vyšel pod názvem Charia Hebdo, který poukazoval na islámské právo šaría.

Na první straně časopisu byl obrázek evidentně radujícího se proroka s těmito slovy: "Sto ran, jestli nebudete mrtví smíchy!" Číslo pak obsahovalo mimo jiné "Mohamedův úvodník" s titulkem Předkrm halal. Na poslední straně byla kresba znázorňující Mohameda s červeným klaunským nosem a slovy: "Ano, islám a humor jdou k sobě".

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...