Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Další tragédie v Austrálii. Policisté našli osm mrtvých dětí

Svět

  7:23aktualizováno  12:20
SYDNEY - V domě na předměstí severoaustralského města Cairns objevili policisté osm mrtvých dětí ve věku od 18 měsíců do 15 let a zraněnou ženu. Policie uvedla, že čtyřiatřicetiletá žena je matkou nejméně sedmi obětí a byla hospitalizována s bodnými ranami. Podle zpráv australské televize ABC byly také děti ubodány. V souvislosti s případem zatím nebyl nikdo zatčen.

Policisté vyšetřující vraždu osmi dětí v australském Cairns. foto: ČTK

Policie státu Queensland oznámila, že byla přivolána do domu na předměstí Manoora, které obývají především původní obyvatelé Austrálie a které je známé vysokou mírou násilí a alkoholismu, v pátek před polednem místního času.

Na místě zasahovaly desítky policistů a přijelo několik sanitek. Okolí tragédie policie uzavřela a lokalita má zůstat nepřístupná nejméně další den. Zraněná žena má podle místní záchranné služby bodné rány na hrudi, její stav je stabilizovaný a dotyčná pomáhá policii při vyšetřování.

Policie hovoří s množstvím lidí, včetně muže, který byl dnes v dřívějších hodinách spatřen poblíž domu, žádné oficiální podezřelé ale zatím nemá, uvedl cairnský vyšetřovatel Bruno Asnicar. Ten také potvrdil, že žena je matkou nejméně sedmi dětí. „Domníváme se, že další dítě je také členem rodiny, ale to ještě prověřujeme,“ dodal.

„Podle momentálního stavu věcí není nutné, aby byla veřejnost znepokojena, kromě skutečnosti, že jde o velmi tragickou událost,“ řekl vyšetřovatel Asnicar. „Situace je pod kontrolou,“ ujistil kriminalista.

Zatím žádní podezřelí

Na otázku, zda je zraněná žena podezřelá z vražd dětí, Asnicar odpověděl, že zatím nebyli identifikováni žádní podezřelí a že policie vyslýchá všechny, kdo byli v kontaktu s rodinou v posledních dvou až třech dnech, Lisa Thaidayová, která je údajně sestřenicí zraněné uvedla, že 20letý muž, další sourozenec dětí, našel své bratry a sestry mrtvé poté, co přišel domů. „Teď ho jdu navštívit, potřebuje utěšit,“ řekla příbuzná.

Austrálie se vzpamatovává z útoku na kavárnu v Sydney

Ozbrojenec tam v pondělí držel zhruba 16 hodin skupinu rukojmích. Při incidentu přišli tři lidé o život, včetně únosce a dvou rukojmích. Pachatelem byl muž íránského původu Man Haron Monis, který již měl problémy se zákonem. Podle agentury Reuters spolu obě krveprolití nesouvisí.

Austrálie se teprve vzpamatovává z pondělního útoku na kavárnu v Sydney, kde ozbrojenec držel zhruba 16 hodin skupinu rukojmích. Při incidentu přišli tři lidé o život, včetně únosce a dvou rukojmích. Pachatelem byl muž íránského původu Man Haron Monis, který již měl problémy se zákonem. Podle agentury Reuters spolu obě krveprolití nesouvisí.

„Zprávy z Cairns jsou srdcervoucí,“ prohlásil dnes australský premiér Tony Abbott. „Všichni rodiče musí pociťovat sžíravý smutek z toho, co se stalo. Je to nevýslovný zločin. Dnes večer bude celá naše země plakat a modlit se za tyto děti. Toto jsou těžké dny pro naši zemi,“ dodal Abbott.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!