Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Darovaná trička napálila neonacisty

To, co může tvoje tričko, můžeš i ty! Pomůžeme ti skoncovat s pravicovým extremisem". Nápis se na tričku německých neonacistů objevil po vyprání.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy To, co může tvoje tričko, můžeš i ty! Pomůžeme ti skoncovat s pravicovým extremisem". Nápis se na tričku německých neonacistů objevil po vyprání. |

BERLÍN Návštěvníci nacionalistického a krajně pravicového koncertu ve východoněmeckém městě Gera si nechali rozdat trička se skrytými nápisy obsahující protinacistické poselství. To se objevilo hned po prvním oprání, informovala agentura Reuters.

Na tričkách byla původně vyobrazena lebka, nacionalistické symboly a nápis "hardcore rebels". Po vyprání se však nápis změnil v poselství organizace EXIT, která lidem pomáhá opustit krajně pravicové prostředí.

Neonacisté v Německu

"Tvé tričko to dokáže, ty to dokážeš také - my ti pomůžeme skoncovat s pravicovým extremismem" hlásá vyprané tričko. Na rockovém koncertě Rock for Germany v Geře jich bylo rozdáno kolem 250.

Prý zbytečné plýtvání penězi
Organizátor koncertu Gordon Richter, jenž je členem krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NDP), však ujistil, že investice do triček byla jen zbytečným plýtváním penězi. "Je to trochu k pláči, že někdo utrácel peníze za něco takového," řekl Richter Reuters.

OSADA PRAVICOVÝCH RADIKÁLŮ

Zakladatel organizace EXIT Bernd Wagner uvedl, že trička měla oslovit její hlavní cílovou skupinu: osoby, které uvažují o opuštění krajní pravice.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby
Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby

Rozmazlujte své děťátko jemnou masáží. K jeho hýčkání vám pomůže balíček péče o ty nejmenší od Nivea Baby. Vyhrajte ho právě vy.