5. července 2017 18:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Do venezuelského parlamentu vnikli příznivci vlády s holemi. Zranili několik poslanců

Občané Caracasu se shromažďují na demonstraci proti venezuelskému presidentu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Občané Caracasu se shromažďují na demonstraci proti venezuelskému presidentu... | foto: Reuters

CARACAS Do budovy venezuelského parlamentu, který ovládá opozice, ve středu násilně vnikli příznivci vlády. Několik poslanců a novinářů bylo v potyčkách zraněno. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky.

Incident se podle agentury AFP stal během mimořádného zasedání parlamentu u příležitosti dne nezávislosti. Do parlamentu vtrhly desítky osob s holemi v rukou, někteří útočníci byli maskovaní. Výtržníci byli oblečeni v červeném, což je barva vládních socialistů. V zahradě parlamentu házeli petardy a vznikl chaos, píše AFP.

Demonstranti v Caracase utíkají okolo zdi s nasprejovaným nápisem: „jsem...
Do budovy venezuelského parlamentu, který ovládá opozice, ve středu násilně...

Nepokoje v třicetimilionové Venezuele stižené politickou a ekonomickou krizí vyvolává záměr autoritářského prezidenta Nicoláse Madura zřídit ústavodárné shromáždění, které by mohlo změnit ústavu. To však opozice vnímá jako Madurovu snahu o upevnění moci.

Protivládní demonstrace, které takřka denně pokračují už tři měsíce, si dosud vyžádaly život více než 80 lidí, stovky dalších osob byly zraněny, nebo jsou vězněny.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
DESIGNER OBALŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz