5. listopadu 2014 18:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dva chlapci v Doněcku zemřeli. Na školní hřiště dopadl granát

Proruský vzbouřenec v Doněcku ostřeluje pozice ukrajinské armády (ilustrační... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proruský vzbouřenec v Doněcku ostřeluje pozice ukrajinské armády (ilustrační... | foto: ČTK

KYJEV Dva chlapci ve věku 15 a 18 let zahynuli na školním hřišti v Doněcku, kam dopadl dělostřelecký granát. Další dva ve věku 17 a 21 byli zraněni těžce, tři děti odvezla záchranka se středním a lehkým zraněním. Škola se nachází asi tři kilometry od doněckého letiště, kde pokračovaly boje.

V době výbuchu bylo školní hřiště plné dětí, které hrály fotbal. Na místě bylo i několik dospělých, uvedl Interfax. Incident potvrdilo i „ministerstvo vnitra“ samozvané Doněcké lidové republiky. Podle některých ukrajinských médií dopadla na školní hřiště raketa vypálená z bojové zóny v okolí letiště.

Ostřelování Doněcka pokračuje. Město je pod palbou bez ohledu na klid zbraní,...

Ostřelování Doněcka pokračuje. Město je pod palbou bez ohledu na klid zbraní,...

Doněcké letiště je od léta symbolem tvrdých bojů, které nezastavilo ani příměří vyhlášené počátkem září. Povstalci se snaží vytlačit z areálu ukrajinské vojáky palbou z děl, minometů a raketometů, těžké zbraně do boje nasazuje i armáda. Vzbouřenecká agentura Novorossija oznámila, že dnes se nad Doněckem poprvé po delší době objevily ukrajinské bojové letouny.

Lidovky.cz, ČTK