Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Jeden případ z bilionu, byla to moje kamarádka. Baldwin promluvil o zastřelení kameramanky

Americký herec Alec Baldwin se vzpamatovává z nešťastné nehody, kdy při natáčení smrtelně postřelil kameramanku a zranil režiséra filmu Rust. (22. října 2021) foto: AP

Americký herec Alec Baldwin poprvé po neúmyslném zastřelení kameramanky Halyny Hutchinsové promluvil na kameru. Novinářům řekl, že filmařka byla jeho kamarádka. Případ přitom označil za „jeden z bilionu“ a poznamenal, že by v zájmu bezpečnosti podpořil omezení používání střelných zbraní při natáčení.
  10:02

Baldwin zároveň zdůraznil, že mu policie nařídila vyšetřování nekomentovat. „Nesmím se k tomu vyjadřovat, protože probíhá vyšetřování,“ řekl herec kameramanům a fotografům při neplánovaném rozhovoru u silnice ve Vermontu. Herec zároveň uvedl, že k podobným nehodám dochází jen velmi zřídka.

Baldwin 21. října při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

„Byla to moje kamarádka. V den, kdy jsem přijel do Santa Fe a začal natáčet, vzal jsem ji s Joelem na večeři,“ řekl Baldwin o Hutchinsové. Poznamenal, že štáb před tragédií dobře spolupracoval.

Nikdo dosud nebyl obviněn, ale pozornost se soustřeďuje na osoby, které manipulovaly se zbraní před smrtícím výstřelem. Prokurátoři také nevyloučili stíhání Baldwina. Americká média uvádí, že Baldwinovi jako herci zřejmě stíhání nehrozí, hvězda snímek Rust ale i produkuje, čímž nese určitou odpovědnost také za průběh natáčení. Baldwin uvedl, že velmi pochybuje o tom, zda bude natáčení pokračovat.

Muže, který podal Baldwinovi smrtící zbraň, už dříve za totéž vyhodili

Po tragickém incidentu se ve filmovém průmyslu začaly množit výzvy, aby se při natáčení filmů a seriálů nepoužívaly pravé střelné zbraně, které pro účely natáčení většinou obsahují slepé náboje.

„Vím, že pokračující úsilí o omezení používání střelných zbraní při natáčení je něco, co mě nesmírně zajímá,“ řekl Baldwin. Dodal, že v této oblasti není odborník, ale hodlá podpořit doporučení povolaných, která povedou ke zvýšení bezpečnosti u filmu.

22. října 2021

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!