2. dubna 2018 11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hluboce dojatý Kim. Koncert jihokorejských popových hvězd na vůdce zapůsobil, píší Severokorejci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat. | foto: ČTK

PCHJONGJANG  Nedělní koncert jihokorejských popových hvězd, který se konal v severokorejském hlavním městě Pchjongjangu, vůdce KLDR Kim Čong-una „hluboce dojal“. Uvedla to v pondělí oficiální severokorejská agentura KCNA. Hudební akce nesla název Jaro přichází a severokorejský diktátor údajně vyjádřil naději, že po něm bude následovat „úspěšný podzim“.

Podle agentury Reuters by se podobná akce jako nyní v Pchjongjangu mohla konat na podzim v Soulu.

„Náš drahý soudruh vůdce řekl, že se jeho srdce dmulo a že byl hluboce dojat pohledem na to, jak jeho lid upřímně jásá a jak si prohlubuje znalosti jihokorejské populární kultury,“ uvedla severokorejská agentura KCNA.

Kim na představení v pchjongjangském Velkém divadle dorazil se svou manželkou Ri Sol-ču, sestrou Kim Jo-čong a devadesátiletým Kim Jong-namem, oficiálně nejvyšším představitelem KLDR. Média Kim Čong-una zachytila, jak na koncertu tleská. Podle agentury AFP byl prvním severokorejským vůdcem, který se představení jihokorejských umělců zúčastnil. Podle KCNA jim po koncertu „vyjádřil hluboké díky“. S některými umělci se Kim také vyfotil.

Kim se na vystoupení objevil se svou manželkou Ri Sol-ču.
Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat.

Jihokorejští hudebníci, mezi nimiž je známý zpěvák Čo Jong-pchil a K-popová dívčí skupina Red Velvet, vystoupí v Pchjongjangu ještě v úterý.

KLDR je s Jižní Koreou od 50. let technicky stále ve válečném stavu, protože konflikt z let 1950 až 1953 byl ukončen pouze podpisem příměří, nikoli řádnou mírovou dohodou. Nedávná olympiáda, které se zúčastnila severokorejská delegace, a nynější koncerty jsou podle světových médií nadějí na zlepšení vztahů mezi zeměmi na Korejském poloostrově.

ČTK
  • 1Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.