Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli covidu utratí dva tisíce křečků, v Hongkongu mohli nakazit pracovníka zverimexu

Svět

  21:41
Hongkong v úterý oznámil, že nechá utratit dva tisíce křečků a dalších hlodavců, kteří mohli nakazit pracovníka zverimexu. Ten byl pozitivně testován na covid-19 o den dříve. Úřady nevylučují, že ho mohli nakazit právě hlodavci dovezení z Nizozemska. Nedávno zakoupené mazlíčky z obchodu musí lidé odevzdat úřadům. Čínská samospráva zároveň přeruší i prodej a dovoz hlodavců.

Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nehrají zvířata výraznou roli v přenášení onemocnění covid-19. Hongkong ovšem tvrdí, že nevylučuje možnost nákazy pracovníka zverimexu od křečků.

Pozitivní test na koronavirus měl zaměstnanec zverimexu a s ním i jedenáct křečků. Na covid-19 budou testovány i zbylá zvířata ve skladu zverimexu.

V rámci prevence všichni zákazníci zverimexu, kteří si koupili křečky po 7. lednu budou trasováni a bude jim nařízena karanténa. Zakoupená zvířata musí odevzdat úřadům, aby mohla být utracena. 

Ředitel Oddělení zemědělství, rybolovu a ochrany přírody Leung Siu-fai na tiskové konferenci apeloval na občany, aby křečky drželi doma a nebrali je ven. Dodal, že všichni majitelé domácích zvířat by měli dodržovat řádnou hygienu, po kontaktu s nimi si umýt ruce a nelíbat je.

Společnost pro prevenci týrání zvířat mezinárodních neziskových organizací uvedla, že je šokována z rozhodnutí tisíce křečků utratit a naléhá na vládu, aby nedělala tak ukvapené drastické kroky.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat