9. února 2015 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Horolezci našli vrak slavného letadla. Zmizelo před 50 lety

Chilští horolezci oznámili, že našli vrak letadla, které se před 54 lety... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chilští horolezci oznámili, že našli vrak letadla, které se před 54 lety... | foto: ČTK

SANTIAGO DE CHILE Chilští horolezci oznámili, že našli vrak letadla, které se před 54 lety zřítilo v Andách. Na jeho palubě zahynulo 24 lidí včetně osmi hráčů profesionálního fotbalového týmu. Informovala o tom v pondělí agentura AP.

Skupina horolezců uvedla, že na trosky letadla narazila ve výšce asi 3200 metrů, zhruba 360 kilometrů jižně od hlavního města Santiaga de Chile. Přesné místo nálezu zatím horolezci tají, aby zabránili rabování.

Zmizení letounu Douglas DC-3 se členy prvoligového chilského týmu Green Cross, k němuž došlo 3. dubna 1961, patřilo mezi velké nevyjasněné záhady chilské historie a šokovalo sportovní svět.

ČTĚTE TAKÉ:

Tým hrál zápas ve městě Osorno a vracel se do Santiaga. Hráči a jejich doprovod se rozdělili do dvou letů; jedno letadlo dorazilo do Santiaga a druhé zmizelo beze stopy.

Záchranáři po jeho troskách pátrali dlouhé týdny, ale marně. Posléze se konaly symbolické pohřby pohřešovaných, které přitáhly značné davy truchlících.

Lidovky.cz, ČTK