20. dubna 2017 13:05, aktualizováno  13:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Horší než v zimě.‘ Sněhová bouře pod Tatrami přivodila hromadnou nehodu a 20 zraněných

Zraněno bylo přes 20 osob. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněno bylo přes 20 osob. | foto: ČTK

BRATISLAVA Více než dvě desítky zraněných si vyžádala řetězová nehoda přibližně 30 až 40 vozidel, ke které došlo ve čtvrtek ráno na slovenské dálnici u Popradu v podhůří Vysokých Tater. Informovali o tom záchranáři a hasiči, jejichž zásah na místě kolize zkomplikovala sněhová bouře a vítr.

Podle záchranářů se při hromadné nehodě zranilo 24 osob, z toho dva lidi utrpěli těžká zranění. Upřesnili tak původní informace hasičů, které nejprve zmiňovaly čtyři a později 18 zraněných.

Zranění byli převezeni do okolních nemocnic, část z nich zdravotníci po ošetření propustili. Cestující z havarovaných vozidel hasiči evakuovali do autobusů, kde jim poskytli deky a teplé nápoje. Dálnice byla v okolí nehody uzavřena.

Zraněno bylo přes 20 osob.
Nehoda na dálnici u Popradu.

Ochlazení spojené se sněžením už od středy komplikuje dopravu zejména v horských oblastech Slovenska. Kvůli sněžení a větru úřady v některých regionech na severu země vyhlásily mimořádnou situaci.

Přívaly sněhu trápí motoristy i na polské straně Tater. Na silnici z Krakova do Zakopaného vznikla obří zácpa. „Tak špatné to nebylo ani v zimě,“ tvrdí řidiči podle televize TVN 24. Situaci podle ní zhoršuje, že mnohdy řidiči už mají letní pneumatiky. Problém je to hlavně v případě kamionů, které nejsou na zasněžené vozovce s to vyjet ani mírná stoupání. Na jihu Polska sněží už od úterka.

Slovenská horská služba zase upozornila turisty, že s ohledem na nepříznivé počasí nedoporučuje pohyb ve vysokohorské terénu. Po sněhové nadílce, když za jeden den napadlo ve slovenských pohořích místy až téměř půl metru sněhu, horská služba vyhlásila ve Vysokých Tatrách velké lavinové nebezpečí, tedy čtvrtý stupeň z pětidílné mezinárodní škály.

ČTK

Škoda Rapid Spaceback 1.0 TSI 2018 ·...
Škoda Rapid Spaceback 1.0 TSI 2018 ·...

r.v. 2018, naj. 23 km, benzín, 1. majitel
320 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz